۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۵
کد خبرنگار: 2723
کد خبر: 83358489
۰ نفر
ستاری: تحقق شاخص های اقتصاد دانش بنیان در اولویت است

تبریز - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: بحث اقتصاد دانش بنیان و تلاش همه جانبه برای تحقق شاخص های آن در کشور از اولویت های بنیادین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

سورنا ستاری روز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه تبریز در جمع خبرنگاران افزود: همه تلاش مان را به کار می‌گیریم تا از امکانات موجود برای پیشبرد و عملیاتی کردن اقتصاد دانش بنیان نهایت استفاده را بکنیم.

وی با ابراز خوشحالی از سفر چندباره خود به آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی به دلیل داشتن مجموعه‌ای از ویژگی‌های زیرساختی، دانشگاهی و نیروی انسانی ماهر و تحصیلکرده از اهمیت ویژه ای در بحث اقتصاد دانش بنیان برای ما برخوردار است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: اکوسیستم مناسبی که تبریز از نظر کارآفرینی دارد و همین طور وجود دانشجویان مستعد، نیروی انسانی تحصیلکرده و دانشگاه‌های خوب، باعث می‌شود که آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های بسیار مستعد در حوزه اقتصاد دانش بنیان مطرح شود.

وی تشریح کرد: در بازدیدهایی که امروز در منطقه آزاد ارس و دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه تبریز و شرکت‌های دانش بنیان داریم، امیدواریم پیشرفت خوب اقدامات قبلی را شاهد باشیم و هم اقدامات خوبی را برای برنامه‌های آینده زمینه سازی کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز در سفری یکروزه به آذربایجان شرقی ضمن عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید می‌کند.

بازدید از یک شرکت داروسازی، مزرعه «های تک»، افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه تبریز از دیگر برنامه‌های سفر ستاری به تبریز است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بعد از ظهر امروز پس از شرکت در آئین اختتامیه جشنواره خلاقیت و نوآوری دانشگاه هنر اسلامی، تبریز را به مقصد تهران ترک می‌کند.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =