۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۶
کد خبرنگار: 1049
کد خبر: 83358484
۰ نفر
جلفا مقام نخست شمال غرب کشور در تولید زردآلو را دارد

تبریز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی جلفا با اشاره به جایگاه نخست این شهرستان در شمال غرب کشور از نظر تولید زردآلو گفت: برداشت زردآلو از 4 هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول در این شهرستان آغاز شد.

رضا عباسی، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیش بینی می شود امسال ۱۲ تن محصول زردآلو از هر هکتار باغ موجود در حاشیه رودخانه ارس، سیه رود، ایری و دشت گوردیان و باغات هادیشهر برداشت شود.

ˈوی اظهار داشت: این محصول به صورت نوبرانه و فرآوری شده (قیسی) علاوه بر مصرف در بازار داخلی به برخی کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان، ارمنستان، روسیه و اوکراین صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی جلفا، متوسط عملکرد زردآلو از هر هکتار را ۱۳ تن اعلام و یادآوری کرد: این شهرستان در زمینه تولید محصول زردآلو مقام نخست شمال غرب کشور را در اختیار دارد و با آغاز کشت انواع درختان میوه در دشت ۲۵ هزار هکتاری گلفرج از سال جاری، این شهرستان رتبه نخست کشور را کسب می کند.

عباسی، ادامه داد: گونه های محصول زردآلو شامل محلی، نصیری، شاهرودی، عسگری، شاملو، اردوبادی، لیموند و عسگرآباد بوده و به دلیل شرایط بد آب و هوایی و سرمازدگی باغات این شهرستان میزان بازدهی این محصول نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

شهرستان جلفا با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۶ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه ارس با جمهوری خود مختار نخجوان و ارمنستان مرز آبی مشترک دارد.

۸۰۲۳/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =