رهگیری بمب افکن های هسته ای آمریکا توسط جنگنده های روسی

مسکو – ایرنا – وزارت دفاع روسیه از رهگیری بمب افکن های دورپرواز «ب -۵۲ اچ» توسط چند فروند جنگنده سوخ و-۲۷ نیروی هوافضای روسیه خبر داد

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنگنده‌های سوخ و-۲۷ روسیه، بمب افکن‌های ب -۵۲ اچ آمریکایی را که قادر به حمل موشک‌های هسته‌ای و بمب‌های هوایی هسته‌ای هستند بر فراز دریای بالتیک و دریای سیاه رهگیری کردند.
وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد که حریم هوایی روسیه نقض نشد و پرواز هواپیماهای روسی نیز مطابق با اصول بین المللی مربوط به حریم هوایی انجام گرفت.
در بیانیه گفته شده است: خلبانان آمریکایی با انتخاب مسیرهایی برای پرواز هواپیماها (در نزدیکی حریم هوایی روسیه) خلبانان روسی را وادار به اقدامات متقابل کردند.
گفتنی است هفته گذشته رزمایش ناتو در بخش جنوبی ناتو آغاز شد و روز ۱۱ ماه ژوئن دو هواپیمای تجسسی نیروی هوایی آمریکا و سوئد توسط هواپیماهای روسی رهگیری شدند.
این حادثه تنها مورد تنش زا بین روسیه و آمریکا در هفته‌های اخیر نبود.
روز هفدهم خرداد ماه نیز رسانه‌های روسی گزارش کردند که به دلیل نزدیکی دو کشتی جنگی آمریکا و روسیه در دریای شرقی چین نزدیک بوده است میان این دو کشتی برخوردی صورت گیرد.
در گزارش رسانه‌ها گفته شد که ناو موشک انداز هدایتگر کروز آمریکا در دریای شرقی تا ۵۰ متری ناوشکن روسی متعلق به ناوگان اقیانوس آرام رفته و نزدیک بوده است با یکدیگر برخورد کنند که ناو روسی مجبور شده است مسیر خود را تغییر دهد.
روسیه این اقدام کشتی جنگی آمریکا را خیلی خطرناک توصیف کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =