معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد: رها کردن فضای مجازی، عواقب دارد

یاسوج - ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد معتقد است که رها کردن فضای مجازی و نبود نظارت موجب شکل گیری جریان‌های معاند و جولانگاه افراد مغرض و غیر متخصص در این عرصه می‌شود.

سید محمد کاظم نظری این را نیز گفت: به دلیل نادیده گرفتن فضای مجازی در برنامه ریزی ها، افرادی که تخصص و دغدغه امنیت و آرامش مردم را ندارند از طریق شایعات و اخبار کذب در شبکه‌های اجتماعی ارزش‌ها، باورها، اقدامات و دستاوردهای نظام را تخریب می‌کنند.

این مقام سیاسی در دیدار با مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی در یاسوج بیان کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجوزدار باید برای فضای مجازی نیز برنامه ریزی داشته باشند و محتوای متناسب با این فضا تولید کنند.

وی با اشاره به انتظارات مجموعه دولت از رسانه‌ها و ایرنا به عنوان با سابقه ترین رسانه، ابراز امیدواری کرد این رسانه بتواند بیش از پیش به مرجعیت رسانه‌ای در استان تبدیل شود.

نظری یکی از مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد را فعالیت سایت‌های بدون مجوز عنوان کرد و افزود: نظارت روی این رسانه‌ها کم شده و همین سایت‌ها مدیران را به حاشیه می‌کشانند.

وی با اشاره به تلاش برخی رسانه‌ها برای جهت دهی های سیاسی و تبلیغات ناهنجار و زمینه سازی برای تخلفات انتخاباتی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این اتفاق ضد توسعه است و باعث پسرفت استان می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پررنگ کردن مسائل قومی و منطقه‌ای از مشکلات و آسیب‌هایی است که رسانه‌های بدون هویت و غیر مجاز به آن دامن می‌زنند که باید رسانه‌های قانونی و خبرگزاری‌ها به خصوص خبرگزاری ایرنا برای رفع این آفت پیش گام باشند.

نظری ادامه داد: ایرنا به دلیل سابقه و قدمتی که دارد می‌تواند مانند همیشه مرجع رسانه‌ای استان باشد و دولت را یاری کند.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دولت از هر سو تحت فشار است و برخی به طور کلی عملکرد دولت را انکار می‌کنند ایرنا در کنار انتقادات سازنده می‌تواند عملکرد دولت ودستاوردهای نظام را به خوبی انعکاس دهد.

در این نشست مدیر کل اخبار استان‌های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه سیاست ایرنا بر این است که صدای مردم نیز شنیده شود اعلام کرد: ایرنا با اینکه به دولت نزدیک است، مشکلات جامعه را نیز منعکس می‌کند تا مخاطب بتواند خود و دغدغه‌هایش را در این رسانه ببیند.

فاطمه نوری جهانگرد ادامه داد: انتشار گزارش‌های مردمی، نقد منصفانه و شیوه خلاقانه تنظیم خبر، اولویت خبرنگاران ایرنا است.

وی افزود: امسال با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، حساسیت جایگاه رسانه‌ها دو چندان می‌شود و ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی باید به کاهش آسیب‌ها کمک کند.

نوری بیان کرد: در این عرصه حساس ایرنا، وارد حاشیه و بازی‌های سیاسی نمی‌شود و وظایف و مسئولیت حرفه‌ای خود را انجام می‌دهد.

مدیر کل اخبار استان‌های ایرنا اعلام کرد: برنامه این سازمان، راه اندازی بخش چندرسانه ای در استان‌هاست.

وی گفت: در برخی استان ها با حمایت استانداران بخش چند رسانه‌ای فعال شده و مورد استقبال جامعه و مخاطبان قرار گرفته است که امیدواریم در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز این بخش دایر شود.

۹۹۲۹/‏۳۲۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =