۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۷
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83358430
۰ نفر
۵۴ درصد از مودیان مالیاتی در کردستان اظهارنامه تسلیم کردند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی کردستان با اعلام اینکه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا یکم تیرماه سال جاری است، گفت: تاکنون ۵۴ درصد از مودیان استان اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کرده اند.

علیرضا الوندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چون ۳۱ خرداد روز جمعه است بنابراین مودیان تا یکم تیرامسال فرصت دارند اظهارنامه های مالیاتی خود را تسلیم کنند.

وی با اعلام اینکه سال گذشته حدود ۵۷ هزار نفر در استان اظهارنامه مالیاتی را تسلیم کردند، اضافه کرد: تاکنون ۳۰ هزار نفر به عبارتی ۵۴ درصد کسانی که سال گذشته اظهار نامه خود را تسلیم کرده بودند اقدام به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۷ کردند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان به مزیت امسال تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشاره کرد و افزود: افرادی که سال گذشته ۲۵ میلیون ریال مالیات داشتند می توانند امسال هم موافقت کرده و همین مبلغ را پرداخت کنند.

الوندی یادآور شد: میزان مالیات افرادی که سال گذشته مالیات پرداختی آنها بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون ریال بوده ۵ درصد، ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال هم ۹ درصد از ۱۰۰ میلیون بیشتر هم ۱۵ درصد افزایش داده شده است.

وی با اشاره به اینکه نیازی به مراجعه حضور برای ارائه اظهار نامه مالیاتی نیست و مردم از طریق سامانه الکترونیکی می توانند این کار را انجام دهند، گفت: اکثر صاحبان مشاغل در روزهای پایانی مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام به تسلیم اظهار نامه می کنند که برای ارائه خدمات مطلوب و پاسخگویی به آنها ساعات کاری ادارات امور مالیاتی افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان تاکید کرد: در این راستا ادارات امور مالیاتی از دوشنبه ۲۷ خردادماه الی پنج شنبه ۳۰ خردادماه تا ساعت ۱۹و روز جمعه ۳۱ خردادماه تا ساعت ۱۴ آماده پاسخگویی و خدمت رسانی به مودیان است.

۹۹۳۶/‏۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =