۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۰
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83358426
۱ نفر
جوان سنندجی با گذشت اولیای دم از حکم قصاص رهایی یافت
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - مدیرکل زندان‌های کردستان گفت: یک جوان سنندجی که در سال ۱۳۸۹ مرتکب قتل شده بود با گذشت اولیای دم از اجرای حکم اعدام رهایی یافت.

اسحاق ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جوان طی یک نزاع خیابانی مرتکب قتل شده و ۹ سال بود که در زندان تحمل حبس می کرد که سرانجام با پیگیری‌های مستمر واحد مددکاری زندان و تلاش ریش سفیدان و معتمدین شهر، خانواده مقتول از اجرای حکم اعدام قاتل فرزندشان صرف نظر و زندگی دوباره را به این جوان بخشیدند.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده و پس از برگزاری جلسات متعدد مصالحه با خانواده مقتول، رضایت آنها در لحظه‌ای که قاتل فرزندشان پای چوبه دار بود حاصل و به این ترتیب اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و متهم به قتل را مورد بخشش قرار دادند.

مدیرکل زندان‌های کردستان گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم کردستان قلمداد کرد و افزود: هر سال در استان کردستان این چنین صحنه‌های باشکوهی که نمایانگر فداکاری و انسانیت است را شاهد هستیم.
ابراهیمی با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری یادآور شد: انسان در عفو و گذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایطی سخت همچون اجرای حکم قصاص خود را نشان می‌دهد.
وی گفت: شخصی که در اوج غضب و انتقام از اجرای حکم قصاص فرزندش می‌گذرد و یا از مال خود چشم فرو می‌بندد تا نیازمندی را از تنگدستی نجات دهد در حقیقت کرامت و بزرگواری خویش را نشان داده و از همه مهم‌تر خشنودی خداوند متعال را نیز به دست آورده است.

۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =