۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 1138
کد خبر: 83358415
۰ نفر
فسا به هدف گذاری  پویش ملی کنترل فشارخون رسید

شیراز-ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، دانشگاه علوم پزشکی فسا با سنجش فشار خون ۶۷ هزار و ۲۱۳ نفر به هدف گذاری وزارت بهداشت در این پویش دست یافت.

دکتر جلال کریمی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دانشگاه علوم پزشکی فسا موفق شد تا تاریخ ۲۶ خردادماه ۹۸ با سنجش فشارخون ۶۷ هزار و ۲۱۳ نفر از جمعیت گروه هدف، به هدف گذاری وزارت بهداشت در این پویش دست یابد.

وی اضافه کرد: جمعیت گروه هدف در شهرستان فسا ۱۱۱ هزار و ۷۰۷ نفر می‌باشد که از جمعیت پایش شده، تعداد یکهزار و ۱۸۵ نفر بیمار جدید مبتلا به فشارخون شناسایی و جهت انجام غربالگری تکمیلی به مراکز درمانی و پزشکان خانواده ارجاع شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: از مجموع افراد مورد سنجش قرار گرفته، فشار خون تعداد ۵۸ هزار و ۹۲۳ نفر در سامانه سیب و ۸ هزار و ۲۹۰ نفر در ۴۲ ایستگاه ثابت و سیار سنجش فشار خون ثبت شده است.

به گفته وی دانشگاه علوم پزشکی فسا با مشارکت ادارات و نهادهای حاکمیتی و اجرایی شهرستان و بهره گیری از ظرفیت‌های بهورزان، کارشناسان بهداشتی، مراقبین سلامت، گروههای پرستاری، پزشکان خانواده شهری و روستایی و معاونت‌های مختلف دانشگاه موفق به دستیابی به شاخص‌های وزارت بهداشت در این برنامه شده است وکه میدواریم تا ۱۵ تیرماه با مشارکت حداکثری مردم به پوشش بالاتر از هدف تعیین شده برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرستان فسا دست یابیم.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

۹۶۵۳/‏۶۱۱۳

اخبار مرتبط