۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۷
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83358411
۰ نفر
کاهش جمعیت کیفری زندان ها در اولویت دستگاه قضایی است

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: اولویت سیاست های دستگاه قضایی، کاهش جمعیت کیفری زندان ها و رضایت مردم است.

به گزارش ایرنا علی اکبر گروسی عصر روز دوشنبه در جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت زندانیان ارومیه افزود: اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی مردم نیز از دیگر اولویت‌های دستگاه قضائی است که می‌تواند در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و احترام به قانون مؤثر باشد.

وی ادامه داد: باید در هر موقیعتی زمینه‌های اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی‌های حقوقی مردم فراهم شود تا آنان در زمان مراجعه به این دستگاه دچار سردگمی و در نهایت گرفتار زندان نشوند.

وی بر لزوم توسعه این رویکردها تاکید کرد، افزود: تمامی صاحب نظران در این عرصه، دستگاه قضائی را یاری کنند و در نشست‌های علمی و حقوقی مسائل را بررسی و در جهت جلب اطمینان و رضایت عموم مردم راهکارهای مناسب را ارائه کنند، تا امور در دستور کار دستگاه قضائی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه وظیفه انجمن حمایت از زندانیان در این بخش بسیار سنگین است، بیان کرد: ظرفیت‌های بسیاری در آذربایجان غربی وجود دارد و با فرهنگ سازی می‌توان زمینه‌های ورود دوباره زندانیان را به جامعه فراهم کرد.

گروسی اظهار داشت: یکی از دیگر سیاست‌های انجمن حمایت از زندانیان باید کسب درآمدهای ثابت باشد و لازم است از افراد خیر خواست املاک خود را وقف این انجمن کنند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی رتبه ۳۱ کشوری را در میزان وقوع جرم دارد و این آمار به توجه به مرزی بودن استان بسیار قابل توجه است.

یکی از اولویت‌های قوه قضائیه کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی است؛ به طور میانگین در طول یکسال ۶۰ هزار پرونده کیفری در حوزه قضائی ارومیه وارد دادسراها می‌شود.

۹۹۱۸/‏‬ ۳۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =