۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1398
کد خبر: 83358404
۰ نفر
فرماندار: کشاورزی مزیت نسبی خداآفرین برای توسعه است

تبریز- ایرنا - فرماندار خداآفرین گفت: کشاورزی و گردشگری، مزیت های نسبی این شهرستان برای سرمایه گذاری و توسعه هستند و بر این اساس نیز تاکنون ۱۲ هزار هکتار از اراضی خداآفرین به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی امیری راد روز سه شنبه در نشست با مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی خداآفرین با اشاره به اقدامات مؤثر در اوایل انقلاب توسط جهاد سازندگی در روستاها افزود: مشکلات کنونی و موانع توسعه، ناشی از کاهش روحیه جهادی به عنوان خلاء مدیریتی و کارشناسی است، بنابراین افزایش روحیه جهادی عامل اساسی در عمران و آبادانی روستاها محسوب می‌شود.

وی گردشگری و کشاورزی را ۲ مزیت شهرستان خداآفرین نام برد که به گفته وی سرمایه گذاری در آنها موجب افزایش ارزش افزوده، درآمد و اشتغالزایی و بهبود وضعیت معیشت مردم می‌شود.

فرماندار خداآفرین افزود: با تغییر الگوی کشت و نوع آبیاری در شهرستان با وجود کانالهای پایاب سد، افزایش بهره وری و رونق تولید ایجاد شده است.

وی اعلام کرد: در این شهرستان مقدار ۱۲ هزار هکتار اراضی مجهز به سیستم آبیاری نوین، ۴۰ کیلومتر کانال، ۲۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع و ۱۵۰ هکتار یکپارچه سازی اراضی کشاورزی انجام گرفته است.

رشید نظمی، مدیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست با ارائه گزارش عملکرد یکساله این اداره در بخش‌های مختلف کشاورزی اعلام کرد: امسال تاکنون یک هزار و ۵۷۵ تن گندم و ۱۸۰ تن کلزا در مراکز خرید تضمینی شهرستان خریداری شده است.

شهرستان خداآفرین با ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز در حاشیه رودخانه مرزی ارس واقع شده است.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =