۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83358403
۱ نفر
طرح "پابند الکترونیک" برای ۴۶ زندانی در زنجان اجرا شد

زنجان – ایرنا - رئیس کل دادگستری استان زنجان از استفاده پابند الکترونیک برای نظارت الکترونیکی بر زندانیان در حال تحمل حبس این استان خبرداد و گفت: با این امکان دادگستری در صورت لزوم می‌تواند محکوم را تعقیب مراقبتی قرار دهد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با بیان اینکه اجرای قانون استفاده از پابند الکترونیکی با هدف کاهش جمعیت کیفری استان زنجان است، اظهارداشت: تاکنون ۴۶ پابند به پای زندانیان واجد شرایط نصب شده و این مهم طرحی برای کنترل زندانیان در خارج از محیط زندان است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه حبس زدایی از سیاست ها و برنامه‌های مهم دستگاه قضایی است، گفت: در استان برای محکومان تحت نظارت شامل ۳۴ نفر پابند نصب شده است که از این حیث زنجان رتبه اول را دارد و دستگاه قضایی همه تلاش خود را بر کاهش جمعیت کیفری زندانیان انجام خواهد داد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: با نصب پابند بر پای زندانیان، آنها می‌توانند زندگی عادی خود را داشته باشند همچنین این پابند قابلیت نصب بر پای افراد تحت قرار را دارد.

وی با اشاره به اینکه از ویژگی‌های اجرای این طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و صرفه جویی در هزینه است چرا که ماندن افراد در زندان مشکلات خاص خود را دارد و این طرح با یک کار کارشناسی شده در حال اجراست.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: فردی که پابند الکترونیکی دارد فقط در محدوده‌ای که قاضی تعیین کرده است، می‌تواند تردد کند و اگر محکوم تدابیر و دستورات قضایی را رعایت نکند در اجرای حکم او تجدید نظر می‌شود.

۹۵۰۵/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =