۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۱
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83358388
۰ نفر
فرآیند کارگروه امور زیربنایی یزد الکترونیک می شود

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با تأکید بر تمرکز بازآفرینی شهری در حوزه مسکن گفت: به عنوان نمونه پیشگام در کشور، برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت های لازم در راستای الکترونیکی شدن فرآیند کمیسیون ماده ۵ و کارگروه امور زیربنایی انجام شده است.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محسن صادقیان در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران، مشاوران و مدیران کل مرتبط استانداری با اشاره به «فرماندار محوری» برنامه ها یادآور شد: توزیع اعتبار سال ۹۸ اولویت بندی شد و کاهش پروژه های عمرانی با توجه به وضعیت اعتبار و تخصیص بودجه مورد توجه قرار دارد.
وی افزود: پروژه های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و واگذاری پروژه های نیمه تمام در دستور کار است و برای سرعت بخشیدن به این موضوع معاونان برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ها اهتمام جدی تری داشته باشند.
معاون استانداری یزد ادامه داد: همچنان پیگیر راهکارهای تامین آب هستیم و مدیریت مصرف نیز در جلسات سازگاری با کم آبی دنبال می شود و بر این اساس فرمانداران شورای حفاظت آب در شهرستان ها را جدی بگیرند، آنها می توانند سهم حاصل از تعادل بخشی و خاموشی ها را برای مصارف کشاورزی و صنعتی جهت دهی کنند.

هدف گذاری برای تکمیل ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه

به گفته وی بر مبنای برنامه ریزی ۲ ساله در موضوع حمل و نقل، تکمیل ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه فرعی برنامه ریزی شد و سایر پروژه ها نیز در بازدیدهای میدانی شهرستان ها ارزیابی و حل مشکلات آنها در دستور کار قرار می گیرد.
معاون استانداری یزد اظهار داشت: برنامه ریزی برای تحقق راه آهن ریلی یزد - شیراز، بازسازی ایستگاه راه آهن مرکزی یزد و ایجاد ترمینال خارجی و بهسازی ترمینال موجود در فرودگاه بین المللی یزد از برنامه های شاخص این حوزه در سال جاری است.
صادقیان افزود: پیشبرد اهداف بازآفرینی شهری و گردشگری از موضوعات مهم استان است و ضروری است ستادهای بازآفرینی شهرستان ها با انسجام و سرعت بیشتری فعالیت داشته باشد و در این عرصه برنامه ها بر ورود به حوزه مسکن معطوف می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: در حوزه شهری ساماندهی پسماند های صنعتی، نخاله های ساختمانی و زباله های شهری در حال برنامه ریزی و اقدام است.

تقویت زمینه مهار روان آب ها با توجه به پیش بینی بارندگی احتمالی

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت بحران بر تقویت زمینه های مهار آب ها و روان آب ها با توجه به پیش بینی بارندگی های احتمالی در سال های آینده متمرکز هستیم و ساخت بندهای خاکی جدید، مرمت سیل بندها و احیاء مسیر رودخانه ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
صادقیان به تلاش و برنامه ریزی برای اجرایی شدن سهم یک درصد فروش معادن در استان اشاره کرد و ادامه داد: برنامه ریزی برای الکترونیکی شدن فرآیند کمیسیون ماده ۵ و کارگروه امور زیربنایی آغاز شد و تحقق این اقدام به شفافیت، تشکیل بانک اطلاعاتی قوی، تقویت تصمیم گیری ها و هم چنین کنترل و نظارت بر روند واگذاری ها کمک می کند.
وی از یزد به عنوان اولین استان های پیشگام در الکترونیکی کردن فعالیت کمیسیون ها و کارگروه های حوزه عمرانی بیان کرد و افزود: در زمینه تخلفات ساختمانی نیز کمیته ای سال گذشته تشکیل شد و در منطقه چهار شهرداری یزد این موضوع به صورت آزمایشی مد نظر است و انتظار می رود موفقیت خوبی در کاهش تخلفات ساختمانی داشته باشیم.
معاون استانداری یزد بر لزوم استفاده از ظرفیت های بودجه تاکید کرد و گفت: در سال ۹۷ طرح های جامع تفضیلی شهرهای هرات، مهریز، میبد و ابرکوه تکمیل و کمیسیون ماده پنج برگزار شد و تکمیل طرح شهرهای زارچ و اشکذر نیز در دستور کار است که همزمان با این موضوع، بازنگری طرح جامع تفضیلی شهرهای یزد، میبد و بافق نیز آغاز می شود.

۱۹۶۸/‏‬ ۲۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =