قبول در خواست ۸۸ درصدی اعسار زندانیان آزادشده در زنجان

ایرنا - زنجان - مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان گفت: در سالجاری ۸۸ درصد از کل بدهی به خاطر ناتوانی در پرداخت، دادگاه ها در خواست اعسار مددجویان جرایم غیر عمد را قبول کرده اند.

علی خلجی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۴۸ زندانی جرایم غیر عمد با کمک مردمی، ستاد دیه و گذشت شکات آزاد شده و به دامان خانواده هایشان برگشتند.

مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان خاطرنشان کرد: براساس آمار ثبت شده، فقط یک نفر از این مددجویان آزاد شده از بانوان بوده و مابقی زندانیان از آقایان بودند.

وی با بیان اینکه مشارکت بالاتر مردمی در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: در این مدت کل بدهی زندانیان آزاد شده ۱۲۱ میلیارد ریال بود که ۶ میلیارد ریال از این مبلغ که پنج درصد از کل بدهی می شود را شاکیان پرونده ها بخشیدند.

خلجی اظهار داشت: آورده محکومان در این مدت ۸۳۸ میلیون ریال حدود یک درصد کل مبلغ است و ۲ درصد از کل بدهی را بانک های عامل، صندوق تأمین خسارت ها و کمیته امداد به عنوان تسهیلات بانکی به مددجویان پرداخت کرده اند.

مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان با اشاره به اینکه هرکسی با هر میزان که می تواند در این امر خیر مشارکت کند، تصریح کرد: حضور در کارها و فعالیت های خیریه در این حوزه، زمینه ساز آزادی مددجویان می شود، تا آنها هم در این وضعیت اقتصادی به عنوان سرپرست خانوار در کنار خانواده خود باشند.

خلجی گفت: برای آزاد کردن این زندانیان بیش از ۵ میلیارد ریال توسط ستاد دیه کشور و ستاد دیه استان کمک مالی شده است.

به گزارش ایرنا، ۱۷۶ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد این استان در سال گذشته با کمک خیران، ستاد دیه و گذشت شاکیان آزاد شدند.

سال ۹۶ نیز با گذشت شاکیان، کمک ستاد دیه کشور و استان و خیران زنجانی ۳۱۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند.

۸۰۶۸/‏۳۲۱۶

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها