مرحله استانی رقابت های طرح« دادرس» سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: مرحله استانی طرح «دادرس» از امروز /سه شنبه/ به مدت سه روز در زاهدان آغاز بکار کرد.

رسول راشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در مرحله استانی این رقابت‌ها ۱۸ تیم ۱۶ نفره از دانش آموزان دختر و پسر پایه هشتم سیستان و بلوچستان حضور دارند، اظهار داشت: تیم ها در آزمون کتبی و کارهای عملی همچون ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی، خونریزی پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم انفرادی و مشارکت در کارهای گروهی از جمله اسکان اضطراری، پناه گیری و خروج ایمن، اطفاء حریق و حمل مصدوم گروهی، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: طرح «دادرس» با هدف تبیین و تقویت خود امدادی در بین دانش آموزان، شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان اجرا می شود و از موثرترین طرح های ملی هلال احمر است که دانش آموزان آموخته ها و داشته های امدادی خود را تمرین و از این مهارت ها در مواقع بحرانی در خانواده و جامعه استفاده می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: ۲ تیم برتر دختران و پسران طرح «دادرس» استان بعد از موفقیت در این مرحله به رقابت های کشوری راه می یابند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضاً تا بیش از ۵۰ درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =