۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۳
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83358367
۰ نفر
۱۱ طرح شیلاتی در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت:۱۱ طرح شیلات آبهای داخلی با اعتبار ۵۹۶ میلیون ریال همزمان با هفته جهاد کشاورزی در این استان به بهره برداری رسید.

غلام حیدر زورقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با راه اندازی این طرح ها ۱۱ خانوار سیستان و بلوچستانی از مزایای آن بهره مند و زمینه اشتغال ۱۱ نفر به طور مستقیم و ۱۱ نفر نیز به طور موقت در استان فراهم شد.

وی از بهره برداری از ۲ طرح صنایع تبدیلی در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: با راه اندازی این طرح ها زمینه اشتغال ۷۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵ نفر غیر مستقیم در استان فراهم شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵۷ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بیش از ۲۸۳ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال در هفته جهاد کشاورزی در این استان در حال بهره برداری است.

وی اظهار داشت: با بهره برداری کامل از این پروژه‌ها که سه هزار و ۱۷۵ خانوار روستایی و عشایری از مزایای آنها بهره‌مند خواهند شد برای هزار و ۵۱۸ نفر شغل دائم و ۱۰ هزار و ۷۹۵ نفر روز شغل موقت در سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.
زورقی بیان کرد: طرح‌های قابل افتتاح در سیستان و بلوچستان شامل ۸۵ طرح آب و خاک، ۲۸ طرح تولیدات گیاهی، ۹ طرح تولیدات دامی، ۲ طرح صنایع کشاورزی و غذایی، ۱۱ طرح شیلات آب‌های داخلی، ۱۹ طرح عشایری و سه طرح آبخیزداری است.

وی اظهار داشت: برای راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از ۵۵ میلیارد و ۸۶ میلیون ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =