۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83358365
۰ نفر
صندوق کارآفرینی امید، بنگاه اقتصادی نیست

یزد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی صندوق کارآفرین امید کشور گفت: این صندوق، تنها نهادی است که نه به صورت بنگاه اقتصادی بلکه به صورت قرض الحسنه و با بازوی حمایتی دولت کار می کند.

"نیکنام هوشیار" دوشنبه شب در نشست تسهیلات صندوق کارآفرین امید در میبد یزد افزود: اگر دولت، اعتبارات دولتی صندوق را افزایش دهد صندوق بیشترین کمک‌ها را می‌کند و تا به امروز در حد توان نقدینگی صندوق با کمک همکاران و مقام مالی سازمان افزایش داده شده با وجودی که اختصاص تسهیلات خارج از ضوابط بدون تأمین منابع، کار سختی است.

وی تصریح کرد: تسهیلات صندوق شاید مبلغ زیادی نباشد اما با توجه به اینکه ما اعتبار مازادی علاوه بر مصوبات سالانه نداریم تأثیر خوبی در انجام فعالیت‌ها در شهرستان میبد با همکاری و زحمات مسئولین شهرستان و صندوق داشته و چنین حرکتی در این شهرستان در کمتر شهرستانی انجام شده است.

وی در ادامه به امکانات کم و خدمات ارائه داده شده با همین امکانات کم ولی با عملکرد بالای همکاران در سطح استان صندوق در سطح استان و شهرستان میبد اشاره کرد.

هوشیار یادآور شد: با تأمین اعتبار و مشخص شدن پیمانکار، کار احداث ساختمان صندوق کارآفرین شهرستان که در حال حاضر استیجاری است دنبال می‌شود و هزینه‌هایی که بابت اجاره ساختمان داده می‌شود در آینده برای تسهیلات ارائه خواهد شد.

فرماندار میبد نیز در این نشست از تلاش‌های و همکاری‌های انجام شده تشکر کرد و آنها را نگاه خوب و تسهیل گرایانه برشمرد و گفت: امور تسهیل گری با تأثیری که دارد شامل مرور زمان نمی‌شود.

مدیر صندوق کارآفرین امید استان یزد نیز از اختصاص بودجه به صندوق استان یزد و زحمات و همکاری‌های فرمانداری میبد و مسکن و شهرسازی در تأمین زمین حدود ۶۰۰ متر برای احداث ساختمان زمین تشکر کرد.

محمد امامی همچنین در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی و جشنواره طرح و نقش زیلو در محل شاه عباسی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در آغاز راه هستیم و برگزاری جشنواره نیز اولین گام در حمایت از صنعت زیلو است، صنعتی که مدتی در حال فراموش شدن بود و دوباره در حال احیا شدن است.

وی هدف از برگزاری جشنواره را جمع آوری بهترین طراحی و بهترین بافت و در آینده بهترین دسته بندی عنوان کرد و افزود: در کنار تسهیلات اشتغال قرض الحسنه ای که ارائه می‌شود به نفرات اول تا سوم این جشنواره نیز حواله ۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ارائه خواهد شد.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =