ایجاد زیر بناهای گردشگری به اشتغال و کاهش آسیب اجتماعی می انجامد

کرمان- ایرنا -سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: ساخت و توسعه زیربناهای گردشگری ضمن ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی استان، زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را فراهم می کند.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمان، محمد صادق بصیری شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح هتل و مجموعه رستوران های کاخ شهر کرمان افزود: در بحبوحه بحران های اقتصادی و رشد انواع آسیب های اجتماعی در جامعه، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال جای تقدیر بسیاری دارد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال و تأمین امکانات در سطح جامعه تصریح کرد: تا وقتی کرمان شناخته نشود و زیربناها ساخته نشود؛ گردشگری رونق نخواهد یافت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان بخشی از مشکلات استان کرمان در حوزه گردشگری از مالک هتل کاخ درخواست کرد: کمبود سالن اجتماعات یکی از مشکلات استان کرمان است و ایجاد و ساخت یک سالن اجتماعات در جوار هتل می تواند به تکمیل مجموعه کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی صورت گرفته برای ساخت ۱۵ هتل در سطح استان گفت: استان کرمان با دارا بودن ظرفیت های گردشگری بی نظیر و تنوع آب و هوایی مختلف، واجد شرایط بهینه ای برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف توریسم است.

غلامرضا فرخی افزود: باتوجه به کمبودهای استان در زمینه هتل و مجموعه های اقامتی برای مسافران و گردشگران، ۱۵ هتل دو تا پنج ستاره در نقاط مختلف استان در حال احداث است و امیدواریم به توسعه رونق گردشگری کمک کند.

علی زارع مالک و سرمایه گذار در مراسم افتتاحیه مجموعه هتل کاخ با اشاره به سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته برای ساخت این هتل گفت: ساخت این هتل از سال ۱۳۹۴ شروع شده است و در چهار طبقه به بهره برداری رسیده است.

وی با تأکید بر اهمیت توسعه زیرساخت های گردشگری در استان کرمان افزود: این هتل با ۲۱ اتاق و ظرفیت ۵۴ تخت پذیرای مهمانان خواهد بود و دارای دو رستوران در طبقه زیر زمین و پشت بام به صورت روباز است که انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و فست فود را ارائه می کند.

زارع با اشاره به اهمیت استفاده از محیط طبیعی در طراحی اماکن اقامتی گفت: رستوران روباز و رصدخانه هتل در پشت بام فرصت بی نظیری و مکانی آرام برای مشاهده زیبایی های شهر کرمان و به ویژه محور هفت باغ در شب است.

۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =