۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۱
کد خبرنگار: 2098
کد خبر: 83358357
۰ نفر
گندم در ۱۰۰ درصد مراکز خرید تایباد ذخیره شد

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: با خرید ۲۵ هزار تن گندم از کشاورزان در این شهرستان تا ۲۷ خرداد ماه جاری ۱۰۰ درصد ظرفیت مراکز خرید این محصول در تایباد تکمیل شد.

محمد میری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرید تضمینی گندم در تایباد نسبت به پارسال ۱۲ درصد بیشتر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ادامه برداشت محصول در منطقه، بارندگی مناسب و رعایت اصولی کشت گندم در فصل خود پیش بینی می‌شود بیش از ۳۰ هزار تن گندم امسال در تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد همچنین نیاز سالانه این شهرستان را به محصول گندم ۲۲ هزار تن ذکر و بیان کرد: قیمت هر کیلو گندم معمولی ۱۷ هزار ریال است.

وی همچنین گفت: شهرستان تایباد با سطح زیر کشت ۱۴ هزار هکتار گندم و جو یکی از قطب‌های کشت غلات در خراسان رضوی محسوب می‌شود. درصد سن زدگی این محصول در شهرستان صفر است.

میری در ادامه به تولید ۱۶ هزار تن جو در تایباد نیز اشاره و بیان کرد: با توجه به تکمیل نهایی مراکز خرید گندم باید با مجوز حمل از اداره غله خراسان رضوی بقیه گندم تحویلی از کشاورزان به مراکز خرید و سیلوهای نگهداری در شهرستان تربت جام منتقل شود.

وی افزود: سال زراعی جاری با هدف تولید محصول بهتر و افزایش بازده غلات ۲۵۰ تن انواع بذرهای گواهی شده بین کشاورزان تایبادی توزیع شد و برای سومین سال متوالی بیش از سه هزار هکتار از مزارع گندم شهرستان به روش مکانیزه کشت شد.

تایباد با ۴۰ هزار هکتار کشتزار بیش از هفت هزار بهره بردار در بخش کشاورزی دارد. سالانه ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می‌شود. تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴/‌۱۸۵۸
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =