۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83358340
۰ نفر
۷۴ دانش آموز البرز به مسابقات کشوری قرآن راه یافتند

کرج – ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۷۴ دانش آموز دختر و پسر و ۱۰ فرهنگی این استان به سی و هفتمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز راه یافتند.

فرشته فهمیده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یک هزار و ۵۴۰ دانش آموز در مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز البرز که در دبیرستان دخترانه فرقانی آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج برگزار شد به رقابت پرداختند که پس از داوری، ۷۴ دانش آموز و ۱۰ فرهنگی موفق به کسب امتیاز بالا برای شرکت در مرحله کشوری شدند.

وی بیان داشت: ۶۲ هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز البرز شرکت کردند.

فهمیده یادآورشد: دانش آموزان در رشته‌های حفظ قرائت، ترتیل، حفظ ویژه، تفسیر قرآن، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، احکام، انشا نماز، صحیح خوانی نماز، رشته‌های پژوهشی و آزمون کتبی رقابت داشتند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: داوری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز را در بخش دانش آموزان پسر ۴۸ نفر و دانش آموزان پسر را ۳۶ نفر بر عهده داشتند.

وی ادامه داد: نفرات اول هر رشته به مرحله کشوری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز راه پیدا کردند.

فهمیده با بیان اینکه فرهنگیان نیز در ۱۱ رشته در مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز به رقابت پرداختند، عنوان کرد: این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ عمومی قرآن و نماز در بین فعالان عرصه تعلیم و تربیت عملیاتی شده است.

وی اضافه کرد: مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز در مردادماه ۹۸ در استان‌های خراسان رضوی، مازندران و زنجان برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: برگزاری این مسابقات نقش مؤثری در گرایش و ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان علاقمند به علوم و فعالیت‌های قرآنی خواهد داشت.

سال گذشته ۷۴ دانش آموز دوره متوسطه اول و دوم و ۲ معلم البرزی به مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز راه یافتند و حائز هشت رتبه کشوری شدند.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار و ۵۰۰ فرهنگی دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =