تشکیل پرونده تخلف برای ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از تشکیل پرونده تخلف برای سه هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا پیروی منش روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت زمان بازرسان این سازمان در مجموع بیش از ۵۵ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی هرمزگان انجام دادند.

وی افزود: از این شمار بازرسی انجام شده برای سه هزار و ۵۰۰ واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل و برای صدور رأی نهایی به اداره کل تعزیزات حکومتی هرمزگان ارسال شده است.

پیروی منش ارزش ریالی پرونده تخلف این شمار واحد صنفی را در مجموع ۴۲۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بیشترین تخلف ها در زمینه گران فروشی، کم فروشی، ارایه نکردن فاکتور فروش، درج نشدن قیمت، تداخل صنفی و اعلام نشدن موجودی کالا بود.

وی با اشاره به نقش مهم مردم در همکاری با بازرسان این سازمان جهت برخورد با تخلف های صنفی و سوء استفاده احتمالی برخی سودجویان، بیان داشت: از مردم خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی مانند گران فروشی و کم فروشی و عدم درج قیمت کالا به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان اطلاع دهند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۹۸۰ مورد گزارش مردمی در سامانه ۱۲۴ استان به ثبت رسیده است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =