رفع خطر تعلیق کشتی ایران از مسابقات جهانی و المپیک

تهران _ ایرنا _ خطر تعلیق کشتی ایران به دلیل بدهی به اتحادیه جهانی در دیدار «بهروز نعمتی» سرپرست فدراسیون با «نناد لالوویچ» رییس اتحادیه رفع شد.

بنابر اعلام فدراسیون کشتی، «بهروز نعمتی» سرپرست فدراسیون کشتی عصر امروز - دوشنبه - در راس هیأتی دیپلماتیک متشکل از دیپلمات های ایران در سوییس با «نناد لالوویچ» رییس اتحادیه جهانی کشتی دیدار و گفت وگو کرد.
در این نشست صمیمی که با استقبال گرم مدیران اتحاد جهانی کشتی از هیأت ایرانی همراه بود، نعمتی ابتدا به ارائه گزارشی از وضعیت فدراسیون کشتی در دوران سرپرستی خود پرداخت و ضمن تاکید بر رعایت مفاد اساسنامه فدراسیون کشتی ایران که به تصویب اتحاد جهانی نیز رسیده، از عزم جدی مجمع عمومی فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری قانونمند و سریع انتخابات ریاست فدراسیون کشتی به صورت عادلانه و دموکراتیک خبر داد.
نعمتی در این گفت وگو به تشریح اتفاقات رخ داده در خلال جام ساساری ایتالیا پرداخت و بر عزم فدراسیون کشتی ایران برای احقاق حق «محمدباقر یخکشی» و تیم ایران تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به بدهی دلاری فدراسیون کشتی با ارائه اسناد و مدارک لازم، از اتخاذ تدابیر سریع برای حل این موضوع خبر داد.
«نناد لالوویچ» رییس اتحادیه جهانی هم در این جلسه با ابراز خرسندی از ملاقات با نعمتی، ایران را یکی از کشورهای ابرقدرت و تاثیرگذار کشتی دنیا نامید و بر لزوم برگزاری انتخابات عادلانه منطبق با اساسنامه تاکید کرد.
وی همچنین با ابراز تاسف از مشکلات پیش آمده در جام ساساری ایتالیا، نسبت به بررسی ویژه موضوع و برخورد با خانم ادیت داور بین المللی کشتی از مسئولان برگزاری این مسابقات، اطمینان و به نعمتی وعده داد تا مدال یخکشی را به نماینده کشورمان اعاده کنند.
لالوویچ در ادامه این نشست از تصمیم هیات رییسه اتحاد جهانی برای تعلیق کشتی ایران و چند کشور دیگر در المپیک به خاطر بدهی مالی انباشته شده خبر داد که با توضیحات نعمتی قانع شد و از وی خواست تا راهکاری برای پرداخت این معوقات ارائه نماید و قرار بر این شد که بدهی فدراسیون کشتی ایران به صورت اقساطی پرداخت تا خطر تعلیق ایران از مسابقات جهانی و المپیک برطرف شود.
همچنین لالوویچ قول مساعد به فدراسیون کشتی ایران داد تا کشور ایران سهمیه ای در مسابقات المپیک ساحلی داشته باشد که ورزشکاران ساحلی این رشته بتوانند در المپیک ساحلی نیز حضور داشته و شانس خود را برای کسب مدال از دست ندهند.
رییس صربستانی اتحاد جهانی، در این نشست ضمن آشنایی با نعمتی در جریان روند برگزاری انتخابات کشتی ایران قرار گرفت و از شفاف سازی مسئولان فدراسیون کشتی تقدیر کرد.
لالوویچ همچنین از تمایل خود برای حضور در ایران خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =