قانون مهاجرتی جدید کبک ،۵۰ هزار تقاضا را در معرض حذف قرار داد

نیویورک- ایرنا- پارلمان استان کبک کانادا صبح دوشنبه قانون مهاجرتی جدیدی را با اکثریت آرا تصویب کرد که به موجب آن ۵۰ هزار تقاضا که شامل برخی از ایرانی ها هم می شود، در آستانه حذف قرار گرفته است.

‌در این لایحه اختیارات وزیر مهاجرت کبک در مورد اعطای اقامت بیشتر خواهد بود.

این لایحه برای جذب مهاجرانی با مهارت های کاری مشخص، طراحی شده و از سیستم مهاجرتی خانواده محور فاصله خواهد گرفت.

این قانون همچنین اجازه لغو ۱۸ هزار پرونده از متقاضیان مهاجرت را به کبک داده و این بدان معنا است افرادی که سالهاست منتظر جواب پرونده خود بوده اند حالا باید درخواست خود را از سر بگیرند.

در این میان ۵۰ هزار نفر تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و متقاضیان ایرانی و دانشجوهای ایرانی داخل کبک از این حذف اجباری مستثنی نیستند.

نماینده انجمن وکلای مهاجرت کبک با ابراز تاسف از تصویب این قانون گفت: تمام امتحانات، تمام کاغذ بازی ها، پول های پرداخت شده، تمام زمان و انرژی صرف شده این متقاضیان به سادگی درحال ازدست رفتن است. این را درنظر بگیرید که بعضی از این خانواده ها به مدت پنج سال یا حتی بیشتر در انتظار بوده اند! این بسیار ناراحت کننده است.

برخی از مخالفان این قانون اظهار می کنند پارلمان کبک دلیل مستدل و قانع کننده ای برای حذف این متقاضیان نداشته است و این درحالی است که نخست وزیر استان کبک در مصاحبه ای اذعان داشت این قانون برای برآورده کردن نیاز بازار کار کبک به تصویب رسیده است.

اتاق بازرگانی کبک با استقبال از تصویب این لایحه، اعلام کرد: درحال حاضر کمبود نیروی کار در کبک وجود دارد و ما خوشحال هستیم که این لایحه به تصویب رسیده است.

این درحالی است که صبح امروز دولت کبک لایحه دیگری به نام "سکولاریسم"، تمام سمبل های دینی را در محل کار استانداری کبک ممنوع کرد. این لایحه بسیاری از کارمندان استانداری را از کار محدود می کند.

نماینده انجمن وکلای مهاجرت کبک نیز این لایحه را غیر منطقی دانست و اظهار کرد: دو لت در حال نابودی خودش است و من فکر نمی کنم این قانون حرکت استراتژیکی برای اقتصاد استان کبک باشد!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =