معاون استاندار همدان: عده ای به دنبال زیر سوال بردن اقدامات دولت هستند

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: دولت تدبیر و امید تاکنون با وجود مشکلات و تنگناهای بسیار، به خوبی به تعهداتش در حوزه های مختلف عمل کرده است، اما عده ای به دنبال زیر سوال بردن خدمات دولت هستند.

محمودرضا عراقی شامگاه دوشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرستان ملایر بیان کرد: عده‌ای توقع مردم را بالا برده‌اند و اقدامات دولت را ناچیز جلوه می‌دهند در حالی که مجموعه دولت شبانه روز در حال کار و تلاش است و باید دست به دست از این مشکلات و سختی‌ها عبور کنیم.

وی ضمن برشمردن دستاوردهای انقلاب و حاکم شدن مردم بر سرنوشت خودشان، خواستار حفظ وحدت و همدلی بیشتر بین مردم و مسئولان شد و ادامه داد: با وجود اینکه ملت ایران همواره در طول تاریخ مظلوم واقع شده و دشمنان زیادی داشته‌اند، ولی در عین حال با پیروزی مسیر را پشت سر گذاشته‌اند و در شرایط کنونی نیز باید کمک کنیم تا توسعه کشور را شتاب بخشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان با اشاره به تدوین سند راهبردی توسعه استان و شهرستان‌ها گفت: این سند برای افق سه ساله استان تا سال ۱۴۰۰ تدوین شده است و وظایف تمامی دستگاه‌های اجرایی مشخص شده است.

عراقی ملایر را یکی از شهرهای ویژه استان با زیرساخت‌های آماده برای توسعه و پیشرفت دانست و افزود: برنامه‌های خوبی در سند راهبردی توسعه ملایر تدوین شده است که هم در حوزه اقتصاد مقاومتی و هم سند توسعه اقدامات شاخصی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نقش ملایر در توسعه کشور و استان ویژه است و باید رشد خوبی در توسعه داشته باشد ادامه داد: ملایر فقط شهر جهانی انگور نیست، بلکه استحقاق این را دارد که عنوان شهر جهانی منبت را نیز کسب کند.

عراقی کسب این عنوان را در گرو اهتمام همه جانبه مجموعه این شهرستان به عنوان یک اولویت مهم برشمرد و تاکید کرد: باید این موضوع را جدی بگیریم و چهره شهر ملایر باید منبت شود تا بتواند این امتیاز را کسب کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان اظهار داشت: بام ملایر و مجموعه تفریحی و توریستی مینی وُرد یکی از مهمترین طرح‌های عمرانی این شهرستان است که در سطح استان و کشور منحصر به فرد و بی نظیر است و باید در اولویت تکمیل قرار گیرد.

عراقی با بیان اینکه این مجموعه زمینه مساعد و آماده برای جذب توریست و گردشگر است تاکید کرد: باید کمک کنیم این طرح تفریحی و توریستی به عنوان یک اقدام شاخص به اتمام برسد.

وی همچنین از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان خواست: نسبت به جذب اعتبارات دستگاهی تلاش کنند تا بتوانند سهم ملایر را بگیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه دولت به تعهدات خود در زمینه اختصاص اعتبارات برای جبران خسارت‌های سیل اخیر عمل کرده است گفت: اعتبارات ابلاغ شده و سهم هر شهرستان در این زمینه مشخص شده است.

عراقی ضمن تقدیر از اقدامات راهداران استان در خدمت رسانی به مردم در سیلاب امسال، بر لزوم نوسازی تجهیزات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد و افزود: چنانچه تجهیزات و امکانات مطلوبی در راهداری‌ها داشتیم، به طور قطع بخش زیادی از خسارت‌ها در بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر کاهش پیدا می‌کرد.

وی همچنین به رشد و توسعه شبکه ریلی استان همدان اشاره و بیان کرد: همدان هم اکنون کریدور ریلی کشور است و در تلاش برای اجرا و تکمیل راه آهن همدان به ملایر هستیم.

عراقی یادآور شد: ملایر یکی از شهرستان‌هایی است که برای نخستین بار در استان همدان به شبکه ریلی متصل شد و این شهرستان چون دارای برنامه است، به توسعه می‌رسد.

به گزارش ایرنا، در این نشست که مدیران کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل راه آهن اراک، رؤسای بانک‌ها، شهرداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان حضور داشتند، مسائل و مشکلات این شهرستان در حوزه‌های مختلفی همچون شهرداری‌ها، راهداری، راه آهن، تسهیلات بلاعوض بانکی، میراث فرهنگی به ویژه ثبت جهانی منبت و برگزاری جشن ملی شهر جهانی انگور بررسی و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

۷۵۲۸/‏۲۰۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =