۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۶
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83358240
۰ نفر
۲ طرح منابع طبیعی در نهبندان افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - همزمان با روز جهانی مقابله با بیابان زایی یک طرح بیابان زدایی و یک طرح آبخیزداری با اعتبار یک میلیارد تومان در شهرستان نهبندان افتتاح شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح ها گفت: یک طرح آبخیزداری شامل بندخاکی روستای دهک نهبندان با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

علیرضا نصرآبادی افزود: این طرح از محل اعتبارات استانی سال ۹۷ اجرا شد که ۸۰۰ نفر در چهار روستای نهبندان از مزایای آن برخوردار شدند.

وی بیان کرد: حجم آبگیری این بند خاکی ۷۰ هزار مترمکعب است که از ابتدای سال جاری این بند طی ۲ مرحله به حجم ۱۵۰ هزار مترمکعب آبگیری شد که در میزان آبدهی قنوات پایین دست تاثیرگذار بوده است.

نصرآبادی عنوان کرد: همچنین امروز ۲۳۵ هکتار پروژه نهال کاری و ۴۰۰ هکتار هلالی آبگیری با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان در قالب طرح ترسیب کربن در شهرستان نهبندان افتتاح شد.

وی گفت: پروژه نهال کاری ترسیب کربن در منطقه مزار سید علی با مشارکت و همکاری گروه های توسعه روستایی، شرکت تعاونی منابع طبیعی وادی سبز نهبندان و شرکت تعاونی توسعه روستایی الغدیر از محل اعتبارات سال ۹۷ اجرا شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی افزود: در نهبندان ۹ منطقه تحت تاثیر فرسایش بادی قرار دارد که از این تعداد ۲ منطقه شهرستان های نهبندان، سربیشه و خوسف را به طور مشترک در برگرفته است.

۷۵۵۶*۶۰۵۴