تشکلهای خصوصی، نقش فعال تری برای ارتباط با دستگاههای خدمات رسان ایفا کنند

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد با تاکید بر لزوم حمایت از رونق تولید گفت: تشکلهای خصوصی همچون اتاق بازرگانی و خانه صنعت، نقش فعال تری در ارتباط واحدهای تولیدی با دستگاههای خدمات رسان ایفا کنند.

سیدمسعود عظیمی عصر دوشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد اظهار داشت: جایگاه حل مطلوب مشکلات واحدهای و بهبود فضای کسب و کار بر مبنای تفاهم در تشکلهای خصوصی است.
معاون استاندار یزد با تاکید بر اینکه تعطیلی هیچ واحدی امکان پذیر نیست، افزود: خط قرمز دولت تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است و همه مسئولان پای کار هستند از دادستان و قضات گرفته تا سایر دستگاههای دولتی برای این منظور حضور دارند که شرکت یا واحد تولیدی تعطیل نشود.
عظیمی اضافه کرد: تاکید استاندار یزد بر این است که واحدی تعطیل نشود لذا برای وصول مطالبات از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اقدام می شود.
وی همچنین با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی استان یزد و لزوم حمایت بانک ها از آنها اظهار داشت: در حال حاضر مواد اولیه باید به اندازه کافی وارد و چرخه سرمایه در گردش بهتری با حمایت سیستم بانکی ایجاد شود.
معاون استاندار یزد با بیان اینکه همه مباحث باید به نتیجه برد - برد منتهی شود، تصریح کرد: هیچ واحد تولیدی نباید تحت تأثیر قرار گیرد و از سوی دیگر وصول مطالبات باید با دریافت هزینه های جاری در فضایی مسالمت آمیز به صورت برنامه ریزی مناسب دنبال شود.
عظیمی در بخش دیگر این جلسه با اشاره به بدهی مکرر و متعدد واحدهای تولیدی در سطح استان به بانک ها و دستگاه های خدمت رسان هم گفت: واحدهای تولیدی نباید به هیچ وجه تحت فشار باشند.
وی با بیان اینکه لزوم وصول به موقع بدهی جاری شرکتهای خدمات رسانی همچون گاز می تواند به تکمیل پروژه های عمرانی کمک کند، ادامه داد: با همین اعتبارات بزودی شهرک فولاد با ۷۰ واحد تولیدی گازرسانی خواهد شد.
این مسئول همچنین با تاکید بر لزوم کمک به بخش خصوصی و به ثمر رسیدن سرمایه گذاری ها اظهار داشت: بالاترین زمین های واگذاری شده برای صنعت در سال ۹۷ بوده به گونه ای که حدود ۲۳۷ قطعه زمین در مساحتی بیش از ۱۲۰ هکتار برای سرمایه گذاری واگذار شده ولی امیدواریم در این فضا، رویش ها در صنعت بیش از ریزش ها باشد.
در این جلسه شاه حسینی مدیرکل امور اقتصادی استانداری یزد هم گفت: بنابر تأکید رئیس جمهوری، واحدهای تولیدی نباید تحت فشار شرکتهای خدمات رسانی همچون گاز، آب، برق و حتی تأمین اجتماعی قرار گیرند.
در ادامه این جلسه و در تشریح وضعیت بدهیی های بخش خانگی و صنعتی به شرکت گاز، مدیرعامل این شرکت گاز در استان گفت: در حال حاضر مشترکان خانگی و صنعتی ۱۸۸ میلیارد تومان بدهی گازی دارند که سهم بخش صنعتی ۱۳۵ میلیارد تومان است.
علی اکبر میدانشاهی افزود: با این وجود در بخش خانگی تنها استان کشور هستیم که بدهی این بخش را به صورت چکی هم وصول کرده ایم تا مردم با قطع گاز مواجه نشوند.
وی ادامه داد: در بخش صنعتی، برخی مشترکان با عدم پرداخت هزینه مصرف خود، روی پول کار می کنند و این امر برایشان سود دارد به همین دلیل برخی صنعتگران خواستار برخورد جدی با متخلفان شده اند.
در این نشست موضوع نحوه وصول بدهی برخی شرکت های صنعتی و تولید به شرکت گاز استان و نیز مصوبات جدید بانکها برای پرداخت تسهیلات جدید به ۵۱ واحد تولیدی صنعتی، معدنی و گردشگری به مبلغ ۱۵۹ میلیارد تومان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
در حاشیه این جلسه دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد از پرداخت هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال ۹۷ به ۲ هزار و ۴۲۵ واحد تولیدی خبر داد و گفت: ۳۷۱ میلیارد تومان این تسهیلات به ۲۱۵ واحد از طریق این کارگروه پرداخت شده است.
کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از ابتدا تاکنون ۷۳ جلسه کارگروه اصلی، ۱۰۵ جلسه کمیته تخصصی و هزار و ۱۴۶ جلسه کارشناسی با سه هزار و ۸۱۶ مصوبه در قالب بررسی سه هزار و ۷۴۹ پرونده داشته است.
از مجموع مصوبه‌ها ۸۳ درصد مربوط به مسائل بانکی، ۶ درصد درصد تأمین اجتماعی، چهار درصد امور مالیاتی و هفت درصد گاز و برق و سایر مصوبه بوده است.
۱۹۶۸/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =