سامد، بستر مناسبی جهت ارتباط بدون واسطه مردم با مدیران است

زنجان- ایرنا- فرماندار زنجان، سامد(سامانه ۱۱۱) را بستر مناسبی جهت ارتباط بدون واسطه مردم با مدیران خواند و گفت: اینکه مرکزی راه‌اندازی شده که خواسته‌ها و مشکلات مردم با تماس تلفنی در آن ثبت و ضبط و تا حصول نتیجه، قابل ردیابی و پیگیری بوده، سیستم مناسبی برای پاسخگویی و رفع مشکلات است.

رضا عسگری شامگاه دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در گذشته، سردرگمی وجود داشت و بسیاری از امور قابل پیگیری نبود اما با ایجاد بستر سامد، وضعیت بهتر و مناسب‌تر از گذشته شده و مدیران تمام دستگاه‌ها به‌صورت حضوری پاسخگوی مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که دستگاه‌ها تکالیف و وظایف خود را به درستی انجام دهند و هرکدام مرکزی برای رسیدگی و پاسخگویی داشته باشند نیازی به مراجعه مردم چه به‌صورت حضوری و چه به‌صورت تلفنی به استانداری نیست اما سامد، این امکان را فراهم کرده تا مردم در صورت مواجهه با مشکل، محلی برای طرح آن داشته باشند.

عسگری، افزود: ممکن است برخی خواسته‌ها نیز در چهارچوب قوانین و ضوابط نبوده و قابل حل نباشد اما حداقل این است که مدیران می‌شنوند و راهنمایی لازم را برای پیگیری موضوع از کانال مربوطه ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین عملکرد دستگاه‌ها نیز از طریق پاسخگویی در سامد، ارزیابی می‌شود که از این منظر، حرکت رو به جلویی است.

این مسئول تصریح کرد: طبیعی است که باید آسیب‌شناسی دقیق انجام و اشکالات موجود در نحوه پاسخگویی در آینده رفع شود اما اگر درخواست‌ها در چهارچوب وظایف اداری باشند، قابل حل است.

فرماندار زنجان در پاسخ به اینکه غالب تماس‌های مردمی در چه حوزه‌ای بود، گفت: یک فرهنگی بازنشسته به نمایندگی از تعدادی از فرهنگیان بازنشسته در خصوص مطالبات مربوط به پاداش پایان خدمت، تماس گرفته بود که توضیحات لازم ارائه شد.

وی افزود: بخشی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شده و بخشی دیگر نیز در دست اقدام است که بلافاصله بعد از تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه، پرداخت می‌شود.

عسگری خاطرنشان کرد: تعدادی تماس شخصی نیز از سوی شهروندان زنجانی صورت گرفت که مربوط به بیکاری و اشتغال اعضای خانواده و یا مشکل پیش آمده در اداره‌ها بود که راهنمایی لازم انجام شد که استخدام در چهارچوب آزمون استخدامی است و دستور پیگیری برای مشکل پیش آمده در دستگاه مربوطه نیز صادر شد.

فرماندار زنجان اظهار داشت: تعدادی تماس نیز مربوط به مسائل عمرانی از روستاهای زنجان بود که مقرر شد از طریق بخشداری‌ها پیگیری شود.

این مسئول با اشاره به شکایت برخی شهروندان از ساخت‌وساز در یکی از نقاط شهر زنجان که سبب بسته شدن و ایجاد اخلال در معبر شده است، گفت: پس از بررسی لازم، مشخص شد که در زمان اجرای پروژه‌های عمرانی مسکن مهر، تجاوز به معبر صورت گرفته و برای فرد مورد نظر نیز پروانه ساخت در چهارچوب طرح تفصیلی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتراض ساکنین مسکن مهر نیز به حق بود اما مقرر شد این مشکل طی جلسه‌ای با مسئولان مربوطه حل شود تا حقی از هیچکس ضایع نشود.

عسگری در خصوص برنامه‌های سفر یک روزه معاون اول رئیس جمهوری در شهرستان زنجان گفت: یک پروژه صنعتی مهم در این سفر در شهرک صنعتی نوآوران به بهره‌برداری می‌رسد که یکی از پروژه‌های بزرگ بوده و اشتغال قابل توجهی دارد و به توسعه شهرستان و استان کمک می‌کند.

وی افزود: برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی نیز یکی دیگر از برنامه‌های این سفر در شهرستان و سایر برنامه‌ها در شهرستان‌های دیگر استان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، شماره تلفن ۱۱۱ (سامد) خط ارتباط مردم با دولت است که هر هفته تعدادی از مدیران ستادی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان با اطلاع‌رسانی قبلی و  حضور در این مرکز به سوالات مخاطبان پاسخ می‌دهند.

۹۵۵۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =