۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۵۵
کد خبرنگار: 1954
کد خبر: 83358230
۲ نفر
وزیران خارجه پاکستان و آمریکا درباره افغانستان رایزنی کردند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان که کشورش اخیرا از سوی واشنگتن به کم کاری در مبارزه با تروریسم متهم شده بود، با همتای آمریکایی خود به صورت تلفنی درباره تحولات منطقه ای به ویژه فرآیند مذاکرات صلح افغانستان رایزنی کرد.

رسانه های پاکستانی دوشنبه شب گفتند: «شاه محمود قریشی» که هم اکنون در جریان سفر رسمی به انگلیس در لندن بسر می برد، با «مایک پومپئو» وزیر امور خارجه آمریکا تلفنی گفت وگو کرد.

براساس این گزارش، طرفین درباره همکاری های منطقه ای اسلام آباد و واشنگتن، اوضاع افغانستان و نشست گروه ویژه اقدام مالی (FATF) بحث و تبادل نظر انجام دادند.

وزیر امور خارجه پاکستان با مهم خواندن همکاری های دو کشور برای صلح و امنیت منطقه ای، گفت: برقراری صلح در افغانستان به نفع تمام منطقه است.

قریشی و پومپئو همچنین بر ادامه همکاری های مشترک برای کمک به صلح افغانستان توافق کردند و البته این درحالی است که وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته پاکستان را به کم کاری در بخش همکاری های ضدتروریستی متهم کرد.

پومپئو درحالی این اتهام علیه پاکستان را تکرار می کند که دونالد ترامپ اوایل سال جاری مدعی روابط خوب میان واشنگتن و اسلام آباد شده بود.

سال گذشته تنش‌ها در روابط اسلام آباد-واشنگتن نه تنها کاهش نیافت بلکه اختلافات میان دو کشور بالا گرفت. مردادماه سال پیش آمریکا برنامه آموزش نظامی برای پاکستان را متوقف کرد.

در آبان ماه ۹۷ نیز دونالد ترامپ در پیام توئیتری خشم رهبران پاکستان را برانگیخت. او در این پیام گفته بود که پاکستان در جنگ علیه تروریسم هیچ کاری برای آمریکا انجام نداده است.

عمران خان نخست وزیر پاکستان هم در واکنش تند به سخنان ضدپاکستانی ترامپ گفت، آمریکا اسلام آباد را مسئول شکست خود می‌داند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =