۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83358218
۰ نفر
پر کردن هدفمند اوقات فراغت جوانان ضروت امروز جامعه است

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط کشور پر کردن هدفمند اوقات فراغت یکی از ضرورت مهم جامعه است که باید مورد توجه ویژه مسئولان دستگاه های فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد.

ناصر خوش خبر روز دوشنبه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی افزود: برنامه های اوقات فراغت باید منجر به نشاط، شادابی، استعدادیابی و تقویت هویت ایرانی اسلامی شود.

وی بیان کرد: برخی کارکردهای اوقات فراغت به ویژه کارکردهای ثانونی آن منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود لذا از این نوع برنامه ها برای جمع کردن جوانان و نوجوانان بایستی نهایت استفاده را ببریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: جمع کردن این تعداد از جمعیت جوان و نوجوان در کلاس های مختلف اگر با برنامه نباشد و از قبل نیازها احصا نشده باشد، نمایشی از کمیت برنامه هاست که شاید از نظر بیننده خوشایند باشند اما از لحاظ تاثیرگذاری باید پاسخگوی وجدان خود باشیم.

وی عنوان کرد: دستگاه هایی که در صف مقدم برنامه ریزی پیرامون اوقات فراغت هستند از اردیبهشت ماه برنامه های خود را اعلام می کردند اما برخی دستگاه ها هنوز برنامه ها را اعلام نکرده اند.

خوش خبر یادآور شد: از لحاظ کمی تعداد برنامه های اوقات فراغت استان جای خوشحالی دارد اما از نظر کیفی و غنای برنامه ها هنوز اطلاع چندانی نداریم لذا دستگاه های ذیربط بایستی برنامه های غیرموثر را حذف و برنامه هایی متناسب با سلایق نسل جوان طرح ریزی کنند.

وی گفت: صرفاً نباید یک دستگاه را متولی اوقات فراغت دانست لذا اعتباراتی در طول سال در حوزه فرهنگی و اجتماعی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می گیرد که اگر بخشی از برنامه ها برای چنین شرایطی در نظر بگیریم برای ارایه خدمت توفیقاتی به دست خواهیم آورد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی هم گفت: بحث اوقات فراغت یکی از آسیب هایی که در درون خود دارد پر کردن اوقات است در حالیکه هدف اصلی در برخی جاها فراموش می شود.

حسین عباس زاده افزود: نرخ جمعیتی که اعلام شد به ویژه در شهرک های اقماری و روستاها که کمتر توجه می شود با سرانه زیرساختی که برای دوره های آموزشی تفریح و سایر مدنظر است با هم هخوانی ندارند.

وی بیان کرد: خیلی جاها نیازمند حداقل ها برای برگزای کلاس های صنایع دستی هستیم و با کمبود بودجه مواجه می شویم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی اظهار داشت: در طول سال یکسری برنامه های روتین و هدفدار برگزار می شود در حالیکه ارزیابی کیفی انجام نمی شود.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط