۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83358208
۰ نفر
خطر ریزگردها در قم جدی است

قم-ایرنا- نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: باوجود بارندگی‌های مطلوب امسال همچنان معضل ریزگرد در قم جدی است، طرح‌های مشترک بین منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در کاهش از آسیب‌های ریزگردها بسیار مؤثر است.

حسن بختیاری عصر دوشنبه دریکصدمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری افزود: بخشی از پهنه و مساحت قم مستعد تولید ریزگرد بوده و لازم است تدابیر درستی برای بهبود وضعیت آن‌ها دیده شود.
وی در ادامه بیان کرد: اصلاح وضعیت انهار کشاورزی موجود در داخل شهر از اقدام‌های قابل‌قبولی بوده که از سال‌های گذشته آغاز و بخش عمده‌ای از آن‌ها ساماندهی شده‌اند.
وی گفت: بخشی از مجموعه انهار کشاورزی همچنان وضعیت نامطلوبی دارند و لازم است تا برای ساماندهی آن‌ها تعامل بین شهرداری و سازمان جهاد کشاورزی قوی‌تر شود.
بختیاری ادامه داد: برای حرکت در الگوهای توسعه فضای سبز شهری و الگوهای پایدار و استفاده کم‌تر از سموم باید همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری افزایش پیدا کند.

سنگ اندازی در امر سرمایه گذاری در بلوار پیامبر اعظم

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم نیز دراین جلسه با اشاره به نامه فرمانداری در ارتباط با مصوبه شورای اسلامی شهر قم با موضوع مشارکت در احداث مجتمع تجاری، اقامتی در بلوار پیامبر اعظم گفت: برخی نهادهای دولتی و ملی در امر سرمایه‌گذاری در این بلوار سنگ‌اندازی می‌کنند.
روح‌الله امراللهی ادامه داد: تمام ابعاد این بلوار در طرح تفصیلی شهر قم مورد تأیید قرارگرفته و از نظر هماهنگی با مصوبات شورای عالی ترافیک و شورای عالی شهرسازی کشور وضعیت بی‌نظیری دارد.
وی تصریح کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده در این بلوار استانداردهای شهرسازی، حقوق شهروندی و مسائل ترافیکی را به‌صورت کامل رعایت کرده و مشکلی در امر سرمایه‌گذاری و توسعه آن احساس نمی‌شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: تراکم ۱۵۰ درصد و سطح اشغال ۲۵ درصد در این طرح کاملاً رعایت شده که نمونه آن در سطح کشور مشاهده نمی‌شود.

ظرفیت سرمایه‌گذاری بلوار پیامبر اعظم نادیده گرفته‌شده است
رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز دراین جلسه گفت: بلوار پیامبر اعظم یکی از ظرفیت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری شهر قم بوده که با برخی نگاه‌های موجود امکان سرمایه‌گذاری و بازگشت سرمایه‌های عمومی به شهروندان فراهم نشده است.
مجید اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم نیز دراین جلسه با اشاره به مشکلات سرمایه‌گذاری در قم گفت: طرح‌های سرمایه‌گذاری بلوار پیامبر اعظم به دلیل مشکلات طرح تفصیلی این بلوار امکان سرمایه‌گذاری وجود نداشته و نیازمند مصوبه از شورای عالی شهرسازی است.

انتقاد از رد مصوبه شورای شهر از سوی فرمانداری

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر قم نیز گفت: اشکالات کمیته تطبیق فرمانداری در رد مصوبات شورای شهر قم در سرمایه‌گذاری‌های پیشنهادی در بلوار پیامبر اعظم شوک بزرگی به سرمایه‌گذاران وارد می‌کند.
محمود محرری با اشاره به نامه فرمانداری در ارتباط با مصوبه شورای اسلامی شهر قم با موضوع مشارکت در احداث مجتمع تجاری، اقامتی در بلوار پیامبر اعظم ادامه داد: فرمانداری قم شایسته است نسبت به حساسیت و نیاز به سرمایه‌گذاری نگاه مثبت‌تری داشته باشد.

بلوار پیامبر اعظم در زمینی به مساحت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مربع از حرم حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا مسجد مقدس جمکران ادامه می‌یابد. طراحی بلوار بر اساس یک مسیر کاملاً مستقیم به طول هفت کیلومتر و عرض ۳۰۰ متر، در بر گیرنده خیابان‌های منشعب به بلوار پیامبر اعظم به صورت تقاطعات غیر همسطح می‌باشد.

یکصدمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر به ریاست عبدالله جلالی و با حضور سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم و عباس پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار و مشکلات سرمایه‌گذاری و مباحث مربوط به توسعه فضای سبز موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =