۸۴ هزار کودک و نوجوان از برنامه های تابستانی بهره مند می شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: تابستان امسال ۸۴ هزار کودک و نوجوان استان در قالب برنامه های اوقات فراغت زیر چتر حمایتی این کانون قرار می گیرند.

طاهره حمیدی روز دوشنبه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان جنوبی بر لزوم هماهنگی و همکاری بیشتر دستگاه های فرهنگی و اجتماعی در استان تاکید کرد و افزود: برخی برنامه ها بایستی با همکاری دستگاه های مختلف فرهنگی برگزار شود در حالیکه این موضوع در استان مورد کم توجهی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: موازی کاری در استان مساله ای جدی است که باید مورد توجه واقع شود در هر جلسه ای صحبت می کنیم که دستگاه های اجرایی با یکدیگر تعامل داشته باشند اما در عمل این مهم اتفاق نمی افتد.

وی بیان کرد: دستگاه های فرهنگی و اجتماعی باید علاوه بر ارایه آمار و عملکرد، بر کیفیت برنامه ها و روزآمدن شدن آن توجه ویژه داشته باشند و نیزا جوانان و کودکان را مدنظر قرار دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه بحث فضای مجازی موضوع جدی امروز جامعه است عنوان کرد: از این جهت سمت و سو دادن خیران برای کمک به خانواده های نیازمند برای استفاده از برنامه های اوقات فراغت بسیار حائز اهمیت است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت: عدم تخصیص اعتبارات لازم که از لوازم موثر و ماندگار در غنی سازی اوقات فراغت است و پراکندگی مجموعه های مختلف، ۲ دغدغه مهمی هستند که فرصت های اوقات فراغت را تهدید می کنند.

فرشید جعفری افزود: مجموعه های مختلف اعتباراتی از فصل فرهنگ و هنر جذب می کنند اما با اینکه ۱۴ سال از استان شدن خراسان جنوبی می گذرد هیچگاه استان از اعتبارات این سرفصل به ویژه در بحث اوقات فراغت بهره مند نشده است.

وی اظهار امیدواری کرد: امسال بتوان از اعتبارات این سرفصل در استان استفاده کرد تا حداقل برای ارایه خدمات به خانواده هایی که شاید برای پرداخت حداقل های شهریه اوقات فراغت با مشکل مواجه اند صرف شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از سیاست هایی این سازمان این است که باید پایگاه های اوقات فراغت به صورت خودگردان اداره شود که این موضوع می تواند برای استان مساله ای جدی باشد.

وی ادامه داد: نسخه واحده برای کل کشور حتی منطقه قابل اجرا نیست و استان هایی از حیث منابع و ثروت ها بخاطر غفلت در ردیف استان های محروم طبقه بندی شده اند که انتظار می رود شرایطی فراهم شود تا مسئولان کمک کنند از این حیث حق الزحمه مربیان تامین شود می توانیم کلاس ها را به سمت ارزان و رایگان هدایت کنیم.

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم گفت: امسال ۷۰۰ عنوان مسابقه ورزشی در ۱۱ شهرستان با حضور ۴۸ هیات ورزشی استانی و ۴۱۸ هیات شهرستانی برنامه ریزی شده است.

محمدرضا مهران پور افزود: امسال در حوزه ورزش و اجرای طرح اوقات فراغت نه تنها مشکل مالی نداریم که برای سایر دستگاه های در ارتباط با مسایل اعتباری قرار است از حوزه اداره کل ورزش و جوانان کمک شود.

وی با اشاره به برگزاری کلاس استعدادیابی برای اجرای طرح اوقات فراغت بیان کرد: ۳۹ رشته ورزشی برای آقایان و ۲۷ رشته ورزشی برای بانوان در سطح استان اجرا خواهد شد.

۷۵۵۷*۶۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =