۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83358203
۰ نفر
بستر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر قم فراهم شود

قم-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: برای توسعه شهر قم چاره‌ای جز آماده کردن بستر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیست، ورود سلایق شخصی سبب بروز گره‌های ناگشودنی در سرمایه‌گذاری شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر عصر دوشنبه در یکصدمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری ادامه داد: شورای شهر قم ۳ مصوبه در رابطه بارونق سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم به تصویب رسانده بود که در کمیته تطبیق رد و از قطعی شدن سرمایه‌گذاری در این پهنه جلوگیری شده است.
وی تصریح کرد: شورای شهر از سایر نهادهای ملی نسبت به امر سرمایه‌گذاری آگاهی بیشتری دارد، غلبه تفکرات ملی بر تصمیمات استانی از عوامل اصلی رکود سرمایه‌گذاری در قم است.
وی گفت: بیش از ۳۱۵ هکتار از بافت فرسوده قم در محدوده بافت تاریخی قرار گرفته که کارشناسی شده نبوده و امکان سرمایه‌گذاری را از بین برده است، بافت تاریخی قم باید به‌صورت لکه‌ای تعیین شود.
آتش زر اظهار داشت: به خاطر این تصمیم مسئولان ملی و استانی، امکان سرمایه‌گذاری در هسته مرکزی شهر قم عملاً از بین رفته و سرمایه‌گذاران جرات سرمایه‌گذاری در اطراف حرم مطهر را ندارند.
آتش زر گفت: زمین در اغلب کشورهای دنیا به‌عنوان کالای سرمایه‌ای محسوب نمی‌شود اما تبدیل‌شدن زمین به سرمایه در کشور، سبب رکود بازار مسکن و افزایش آمار بیکاری شده است.
وی با اشاره به تلاش شورای شهر قم برای رونق ساخت‌وساز گفت: این شورا باید مسیری را آغاز کند که زمین از کالای سرمایه‌ای خارج شده و برای زمین بلااستفاده مانده مالیات‌های سنگینی وضع شود.
وی با بیان نامه فرمانداری در ارتباط با مصوبه شورای اسلامی شهر قم با موضوع مشارکت در احداث مجتمع تجاری، اقامتی در بلوار پیامبر اعظم بیان کرد: نگاه‌های مثبتی برای توسعه بلوار پیامبر اعظم در نزد شورای عالی معماری و شهرسازی کشور وجود ندارد.
عضو شورای اسلامی شهر قم در ادامه تاکید کرد: درصورتی‌که قانون اعلام اموال مسئولان در کشور عملیاتی شود عطش قدرت در بین مدیران اندک و امکان رانت‌خواری از فرصت مسئولیت تا حدود بسیار زیادی از بین می‌رود، قانون اعلام اموال مسئولان باگذشت ۶ سال از تصویب آن هنوز روی زمین‌مانده است.
وی خاطرنشان کرد: طبق این قانون مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر باید اموال قبل و بعد از مسئولیت را اعلام و هئیت منصفه قضایی نسبت به وضعیت قبل و بعد از مسئولیت اظهارنظر نهایی کند.
آتش زر اضافه کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر قم باید طلایه‌دار اعلام اموال و دارایی خود در سطح کشور بوده و زمینه‌های فرهنگ‌سازی آن را فراهم کند.
جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر به ریاست عبدالله جلالی و با حضور سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم و عباس پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار و مشکلات سرمایه‌گذاری و مباحث مربوط به توسعه فضای سبز موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =