سرمربی تیم والیبال دانشجویان: ‌هفته آینده نفرات اعزامی به یونیورسیاد معرفی می شوند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم والیبال دانشجویان اعزامی به یونیورسیاد ایتالیا از معرفی نفرات اعزامی در هفته آینده خبر داد و گفت: دومین دیدار تدارکاتی دانشجویان امروز (سه شنبه) مقابل تیم والیبال نوجوانان ایران برگزار می‌شود تا آخرین ارزیابی های این تیم انجام شود.

علی پورعروجی گفت: در سطح رقابت های جهانی معمولاً هر تیم با ۱۴ نفر اعزام می شود اما در یونیورسیادها به دلیل فضای مسابقاتی یا هزینه های میزبان تعداد نفرات اعزامی به ۱۲ نفر کاهش می یابد و تیم دانشجویان نیز با ۱۲ نفر متشکل از دو پاسور، چهار دریافت کننده قدرتی، سه سرعتی زن (دفاع میانی)، یک لیبرو و ۲ پشت خط زن راهی یونیورسیاد ایتالیا می شوند.

وی ادامه داد: دلیل اینکه یک لیبرو به این رقابت ها اعزام می شود این است که یکی از چهار دریافت کننده قدرتی ما قابلیت اجرای نقش لیبرو را دارد و در صورتی که بنابر دلایلی نتوانیم از لیبرو یک تیم استفاده کنیم این بازیکن می تواند نقش وی را در تیم ایفا کند.

پورعروجی در خصوص میزان آمادگی والیبالیست ها گفت: اردوها از نظر فنی خیلی دیر تشکیل شدند اگر چه فدراسیون والیبال همچون سایر دوره ها همکاری خوبی با فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی داشت اما به دلیل تمرینات تیم های ملی رده های مختلف امکان اینکه همیشه از سالن والیبال فدراسیون استفاده کنیم وجود نداشت.

وی افزود: از سوی دیگر به دلیل درگیری تیم های ملی سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در مسابقات جهانی امکان استفاده از بازیکنان این تیم ها در ترکیب تیم دانشجویان کمتر میسر شد. اگر چه از علی رمضانی به عنوان ملی پوش در ترکیب تیم دانشجویان بهره می بریم اما به دلایل عدیده امکان بهره گیری از بازیکنانی چون سلیم چپرلی، میثم صالحی یا کاظمی میسر نبود.

وی در خصوص سطح آمادگی بازیکنان از نظر فنی و آمادگی جسمانی ادامه داد: وقت برای از دست دادن نداریم از همه زمان موجود نهایت استفاده را خواهیم کرد. نمی توانیم تغییرات بنیادین در بازیکنان ایجاد کنیم اما تمام تلاش ما این است که با یک اردوی علمی از نظر بدنسازی، تکنیک و تاکتیک والیبالیست ها را از نظرعملکرد شخصی و گروهی ارتقا دهیم.

این مربی گفت: برنامه تمرینی و اردویی سنگینی داریم و بازی امروز شرایط مسابقات پرفشاری را برای بازیکنان حاضر در اردو فراهم می کند تا بتوانیم سطح فنی بازیکنان را به خوبی ارزیابی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =