مربی تیم ملی تنیس روی میز: احمدیان زنگ خطر را برای با تجربه ها به صدا درآورد

تهران- ایرنا- «جمیل لطف الله نسبی» مربی تیم ملی تنیس روی میز ایران گفت: درخشش «امین احمدیان» در رقابت های انتخابی تیم ملی چشم گیر بود. او با غلبه بر «نیما عالمیان» زنگ خطر را برای بازیکنان با تجربه به صدا درآورد.

لطف الله نسبی امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احمدیان ورزشکار بسیار خوبی است و باید به او توجه بیشتری شود. او برای رسیدن به پیراهن تیم ملی در این دوره از رقابت ها مقابل رقبای نامدار خود بازی های خوبی را به نمایش گذاشت.
وی اظهار داشت: البته به جز جوان اول پینگ پنگ ایران سایر بازیکنان جوانی که در رقابت های انتخابی شرکت داشتند نیز برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی تلاش کردند که این مهم قابل تقدیر است.
لطف الله نسبی در پاسخ به این سئوال که نخستین اردوی تیم ملی چه زمانی برگزار می شود، گفت: نخستین اردوی تیم ملی از ششم تیر ماه به مدت ۱۰ روز در تهران برگزار می شود و پس از آن و برای شروع اردوی دوم بازیکنان چهار روز در اختیار خود خواهند بود.
دررقابت های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز که ۱۲ ورزشکار برتر شرکت داشتند «نیما و نوشاد عالمیان»، «امیرحسین هدایی» و «امین احمدیان» با کسب بیشترین امتیاز به عضویت تیم ملی درآمدند.رقابت های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز پنجشنبه گذشته در آکادمی ملی تنیس روی میز در مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغاز و چهار روز به طول انجامید.
به گفته لطف الله نسبی اردوهای تیم ملی تا زمان آغاز مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا که شهریور ماه در اندونزی برگزار می شود ادامه می یابد و بازیکنان مرتب در اردوی آماده سازی خواهند بود.
وی درباره برنامه دیدارهای تدارکاتی، خاطر نشان کرد: برنامه حضور ملی پوشان در ۲ مسابقه آزاد جهانی در کشورهای جمهوری چک و بلغارستان و همچنین برگزاری اردوهای مشترک با ورزشکاران کره شمالی و کره جنوبی را به فدراسیون پیشنهاد داده ایم.
به گفته وی، حضور در مسابقات آزاد جهانی در ۲ کشور اروپایی قطعی شده است اما برگزاری اردوی مشترک هنوز قطعی نشده و در انتظار اعلام فدراسیون هستیم.
وی درباره سطح فنی مسابقات تنیس روی میز چک و بلغارستان نیز گفت: مسابقات آزاد جهانی تنیس روی میز در جمهوری چک در سطح یک (پلاتانیوم) و رقابت های تنیس روی میز بلغارستان در سطح سه (چلنج پلاس و چلنج) برگزار می شود.
مربی تیم ملی تنیس روی میز ایران درباره رقابت های انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، گفت: برنامه رقابت های انتخابی رشته تنیس روی میز دیگر همانند گذشته نیست و این موضوع شانس ما را برای حضور در المپیک بیشتر می کند.
وی ادامه داد: رقابت های انتخابی المپیک در دوره جدید در چهار مرحله اصلی انتخابی و ۲ مرحله فرعی برگزار می شو. در مرحله نخست، ۶۴ تیم مدعی حضور در بازی های المپیک با یکدیگر رقابت و هشت تیم برتر به صورت مستقیم راهی المپیک می شوند و به همین ترتیب رقابت های انتخابی اصلی و بعد ۲ مرحله فرعی برگزار خواهد شد و به همین دلیل معتقدم بخت ما را برای شرکت در بازی های المپیک، بیش از گذشته است.
مسابقات تنیس روی قهرمانی آسیا بیست و چهارم شهریورماه دراندونزی آغاز و پنج روز به طول می انجامد.
نخستین مرحله رقابت های انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز بهمن ماه برگزار و چهار ملی پوش شانس خود را برای حضوردر بازی های المپیک در این رقابت ها امتحان خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =