رییس جمهوری سابق تونس: محور شرارت قصد دخالت در انتخابات را دارد

تهران – ایرنا – «منصف المرزوقی» رییس جمهوری سابق تونس گفت: محور شرارت شامل «عربستان، امارات و مصر» قصد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را دارند.

المرزوقی روز دوشنبه در گفت و گو با شبکه الجزیره افزود: این محور در راستای مصالح رژیم صهیونیستی و گروه های فشار اقتصادی و نظامی غربی فعالیت می کند.

وی بیان کرد: وظیفه اصلی این محور درهم شکستن انقلاب های عربی و جلوگیری از تعیین سرنوشت ملت ها توسط خودشان است زیرا آنها به خوبی می دانند اگر چنین تغییری صورت گیرد، معادله در سراسر منطقه تغییر می کند.

المرزوقی گفت: عربستان، امارات و مصر با رسانه ها، اموال فاسد و کثیف و سلاح آماده دخالت و به شکست کشاندن انقلاب ها هستند و من اطمینان دارم که اگر من نامزدی خود را در انتخابات آینده اعلام کنم، آنها تمام تلاش خود را برای جلوگیری از نامزدی من به کار می گیرند، زیرا نمی توانند حضور من را بپذیرند.

وی اضافه کرد: بار دیگر می گویم که تنها راه برای جلوگیری از دخالت خارجی، ایستادگی همه اقشار ملت از گمرک، دستگاه های امنیتی، دستگاه های نظارتی و دیگران در دفاع از مردمسالاری نوپای تونس و افشا کردن همه دخالت های خارجی است.

رییس جمهوری سابق تونس درباره نتایج نظرسنجی هایی که وی را از گزینه های دارای شانس انتخابات نمی دانند نیز گفت: من به نتایج چنین نظرسنجی هایی اهمیت نمی دهم و انتخابات آینده دروغ و غیرواقعی بودن آن را مشخص می کند.

المرزوقی اضافه کرد: فکر می کنم شست و شوی مغزی قبل از انتخابات، رسانه های فاسد و پول های کثیف و دخالت خارجی بار دیگر ملت تونس را تهدید نمی کند.

وی درباره نامزدی خود در انتخابات نیز گفت: این موضوع به حمایت و پشتیبانی که از طرف مردم دریافت خواهم کرد بازمی گردد و ۳۰ ژوئن پس از نشست حزب «جنبش الاراده» در این باره تصمیم گیری می کنم.

نوزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تونس و دومین انتخابات پس از انقلاب این کشور در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ (۸ آذر ۹۸) برگزار می شود.

در نخستین انتخابات ریاست جمهوری تونس پس از انقلاب این کشور که در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۱۴ برگزار شد، «الباجی قائد السبسی» در رقابت با منصف المرزوقی در دوم به عنوان رییس جمهوری انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =