روزنامه چینی: ایران اقدام آمریکا را در خروج از برجام تلافی می کند

پکن- ایرنا- یک روزنامه چینی نوشت که ایران قصد دارد با افزودن بر ذخیره اورانیوم خود اقدام آمریکا را در خروج از برجام تلافی کند.

روزنامه مورنینگ پست روز چهارشنبه نوشت شمارش معکوس از همین حال آغاز شده است و تا 10 روز دیگر ایران تصمیم دارد محدودیت ها در چارچوب برجام را تا اندازه ای تغییر بدهد و این پاسخی تلافی جویانه به اقدام یک سال قبل دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ است.

گزارش می افزاید که سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرده است که تا 10 روز دیگر این کشور دیگر محدودیت در نظر گرفته شده و سقف مورد نظر برای تولید اورانیوم تا ۳۰۰ کیلوگرم را مراعات نخواهد کرد.

این روزنامه خاطر نشان کرده است که ایران این وضعیت را ادامه خواهد داد تا طرف های دیگر توافق هسته ای به تعهداتشان عمل کنند.

نشریه از قول "پاتریک لیهی" سناتور دمکرات آمریکا آورده است که ترامپ در حرکتی احمقانه از توافق هسته ای بین المللی سال ۲۰۱۵ میلادی خارج شد و حالا برای ما شرایط را سخت کرده است و نمی دانیم چه باید بگوییم و چه باید انجام دهیم.

مورنینگ پست تصریح کرد که آمریکا یک سال قبل از برجام خارج شد و بعد هم سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی خواند و تحریم های شدیدی علیه ایران اعمال کرد و مسبب شکل گیری این شرایط بوده است.

گزارش ادامه می دهد که ایران در ماه آینده میلادی اگر طرف های دیگر برجام به تعهداتشان عمل نکنند دست به اقدامات مضاعف بیشتری خواهد زد.

روزنامه نوشت ایران هشدار داده است که دیگران باید به تعهداتشان عمل کنند آنها باید برای نجات توافق دست بکار شوند در غیر این صورت تدابیر تازه تری اتخاذ خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =