۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۷
کد خبرنگار: 1780
کد خبر: 83358115
۰ نفر
نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار تحریم های بیشتر علیه مردم ایران شد

تهران – ایرنا – نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم جمهوری اسلامی ایران منبی بر کاهش تعهدات خود به برجام، خواستار واکنش فوری جامعه جهانی و تحریم های بیشتر علیه مردم ایران شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از تل آویو، بنیامین نتانیاهو از قدرت‌های جهانی خواست درصورتی که ایران از سطح مقرر شده در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ عبور کند، بلافاصله تحریم‌هایی علیه آن اعمال کنند.

نتانیاهو گفت: اگر ایران به تهدید کنونی خود مبنی بر کاهش تعهدات خود جامه عمل بپوشاند و توافق هسته‌ای را نقض کند، جامعه بین المللی باید بدون بدون وقت و بدون درنظر گرفتن هیچ ملاحظه‌ای، تحریم‌هایی علیه آن اعمال و سازوکار پیش از تحریم‌ها را فعال کند.

نتانیاهو در پاسخ به پرسشی درباره حمله احتمالی به تأسیسات هسته‌ای ایران، بصورت غیرمستقیم گفت: ما بارها تکرار کرده ایم که در هر صورت اسرائیل به هیچ عنوان اجازه نخواهد داد ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد.

اظهارات نتانیاهو درحالیست که ایران بارها تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را رد کرده است.

در همین ارتباط، "استف بلک" وزیر خارجه هلند نیز که برای شرکت در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده بود، گفت: «توافق هسته‌ای ایران باید متناسب با محتوای این پیمان مورد قضاوت قرار بگیرد. بنابراین بسیار مهم است که از طریق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تعیین شود که آیا ایران همچنان به معیارهای این توافق پایبند است و تا زمانی که این پایبندی وجود داشته باشد، باید این توافق را حفظ کنیم.»

جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اعلام کرد که تا ۶ تیر (۱۰ روز دیگر) از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کند. با این وجود تاکید کرد که کشورهای اروپایی هنوز فرصت دارند تا توافق هسته‌ای را حفظ کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =