۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83358069
۰ نفر
وزیر خارجه سوریه: دمشق مایل به مشارکت در طرح «کمربند - جاده» است

پکن- ایرنا- وزیر خارجه و معاون نخست وزیر سوریه که به چین سفر کرده است از مشارکت پکن در بازسازی سوریه استقبال کرد و گفت: دمشق مایل است به طور فعال در ابتکار «کمربند - جاده» شرکت کرده و به توسعه مستمر روابط سوریه و چین ادامه دهد.

"ولید المعلم" روز دوشنبه در دیدار "وانگ چی شان" معاون رییس جمهوری چین در پکن افزود: کشورش دستاوردهای توسعه چین و کمک به تمدن بشری را ستایش کرده و از پکن برای پشتیبانی و کمک هایش سپاسگزاری می کند.
وی گفت: سوریه چین را اولویت دیپلماتیک خود تلقی می کند و به توسعه روابط با این کشور اهمیت می دهد.
معاون رییس جمهوری چین هم در این دیدار گفت: چین و سوریه از جمله تمدن های باستانی هستند، دو کشور پستی و بلندی های بسیاری را تجربه کرده اند، این سبب می شود تا ما از استقلال و تمامیت ارضی یکدیگر بیشتر حمایت کنیم.
" وانگ چی شان" گفت: تاریخ و فرهنگ، ژن یک کشور و دولت است تمدن های مختلف باید درک و احترام متقابل و توسعه مشترک را عمیق تر سازند چین قاطعانه از معیارهای اساسی روابط بین الملل و اهداف و اصول منشور سازمان ملل پشتیبانی می کند و مخالف دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر و پشتیبان سوریه در حفظ استقلال و تمامیت ارضی خود است.
او با اشاره به اینکه چین موافق انتخاب مستقل مردم سوریه در مسیر توسعه است تصریح کرد ین مایل است روابط دوستانه بین دو کشور را در زمینه های مختلف متحد سازد.
«ولید معلم» وزیر خارجه سوریه روز گذشته (یکشنبه) برای دیداری پنج روزه وارد چین شد.
وزیر خارجه سوریه با دعوت «وانگ یی» وزیر خارجه چین و با هدف گفت‌وگو با مقامات این کشور در خصوص روابط دوجانبه و راههای توسعه آن در تمامی زمینه‌ها و همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات سوریه و منطقه به پکن سفر کرده است.‌
این سومین سفر ولید المعلم به چین از زمان آغاز بحران در سوریه است و وی پیش از این در آوریل ۲۰۱۲ و دسامبر ۲۰۱۵ به چین سفر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =