۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۷
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83358065
۰ نفر
کمبود اعتبار طرح‌های عمرانی پیشوا را معطل گذاشته است

تهران – ایرنا – معاون برنمه ریزی و اداری مالی فرمانداری پیشوا گفت: کمبود اعتبارات و فقدان منابع مالی در شهرستان پیشوا باعث شده تا بسیاری از طرح‌های عمرانی متوقف و معطل بماند.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا تاجیک روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: دستیابی به توسعه نیازمند برنامه است و این برنامه‌ها باید با توجه به اسناد بالادستی کشور تهیه شود.
وی گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در سال‌های اخیر با همکاری شهرستان‌ها نسبت به تدوین سند توسعه اقتصادی اقدام کرده و تمامی دستگاه‌ها موظفند تا بر اساس این سند فعالیت‌های خود را پایه ریزی کنند.
وی یکی از مهمترین مشکلات پیشوا را کمبود اعتبارات و منابع مالی اعلام کرد و افزود: امروز طرح‌های زیادی در سطح شهرستان به دلیل فقدان اعتبارات لازم، متوقف و معطل مانده است از این رو شهرستان به اعتبارات ویژه نیازمند است.
تاجیک تصریح کرد: جذب اعتبارات سرگردان استان که قابلیت تخصیص به شهرستان پیشوا را دارند می‌تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت پروژه‌های عمرانی پیشوا کند که یقیناً این مهم با حمایت مسئولان استانی میسر می‌شود.
وی افزود: امروز بسیاری از ادارات پیشوا در ساختمان استیجاری و یا فرسوده مستقر هستند و پراکندگی ادارات، موجب سرگردانی مردم در دستیابی به خدمات اداری شده است.
معاون فرماندار پیشوا از راه اندازی سایت اداری، جاده آنتنی به محور قم گرمسار، بهسازی، ایمن سازی و روشنایی راه‌های روستایی، توجه به شهرک صنعتی، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهری، افزایش سرانه فضای آموزشی، بازنگری طرح‌های هادی ۱۹ روستا، راه اندازی رشته‌های مهارتی مرتبط با حوزه دامپروری و کشاورزی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، تأمین آب روستایی و نوسازی بافت فرسوده به عنوان طرح‌های دارای اولویت پیشوا یاد کرد.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =