۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۲
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83358047
۰ نفر
۱۵۱ طرح کشاورزی در بوکان افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی بوکان گفت: ۱۵۱ طرح عمرانی و تولیدی با ۱۴۲ میلیارد و ۵۶۸ میلیون ریال سرمایه گذاری در بخش کشاورزی این شهرستان همزمان با هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

اسکندر عبدی روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح ها کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل ۶۳ طرح برق دار کردن چاه‌های کشاورزی، ۸۵ واحد جایگاه نگهداری و خرید دام، پروژه استخر ذخیره آب و ۲ طرح انتقال آب کشاورزی است که در ۲ بخش سیمینه و مرکزی این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: میزان سرمایه گذاری انجام شده در بخش امور دام ۱۱۶ میلیارد و ۷۳۸ میلیون ریال است که از این مبلغ، ۱۱۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و مابقی را آورده اشخاص تشکیل می دهد.

عبدی اظهار کرد: در بخش آب و خاک نیز ۶۶ طرح اجرا شده که بر ای آنها نیز ۲۸ هزار و ۷۱۸ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است که از این مبلغ، ۲۵ میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال به صورت پرداخت تسهیلات بلاعوض بانکی و مابقی نیز آورده شخصی کشاورزان است.

مدیر جهاد کشاورزی بوکان اظهار داشت: با افتتاح این طرح‌ها برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده که ۲۱۵ نفر آن مربوط به بخش امور دام و ۸۵ نفر آن در بخش آب و خاک است.

به گزارش ایرنا، بوکان دارای ۱۱۰ هزار هکتار زمین زراعی است و یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

۲۱ تا ۲۷ خردادماه به عنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =