والیبال کهگیلویه و بویراحمد به جایگاه اصلی خود در کشور می رسد

یاسوج- ایرنا- دبیر هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد گفت: والیبال استان در آینده نزدیک به جایگاه اصلی خود در کشور می رسد و برنامه ریزی های لازم نیز در این زمینه انجام شده است.

به گزارش ایرنا دستان عزیزی روز دوشنبه در نشست مجمع سالانه هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: پس از جان باختن اردشیر راد رئیس هیأت والیبال این استان در سانحه هوایی ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ پرواز تهران - یاسوج رشته ورزشی والیبال استان چند ماه با رکود مواجه شد.

وی افزود: مجمع انتخابات هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد مهرماه سال گذشته برگزار و سید محمدکاظم نظری به عنوان رئیس جدید هیأت این استان تعیین و معرفی شد.

دبیر هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از دغدغه های اصلی مسئولان هیأت والیبال استان توسعه و پیشرفت روزافزون این رشته ورزشی است.

عزیزی عنوان کرد: بر همین اساس سیاست‌هایی در هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد تعریف شده که شامل حمایت همه جانبه از هیأت‌های هشت شهرستان این استان و رعایت عدالت در برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع اعتبار و تجهیزات بین آنهاست.

وی با اشاره به وجود استعدادهای چشمگیر در رشته ورزشی والیبال بین مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه نسل جوان، ابراز داشت: برخی شهرستان‌های استان با کمبود شدید امکانات از جمله توپ و تور مواجه هستند که این معضل در حال برطرف شدن است.

دبیر هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهرماه سال گذشته تاکنون ۱۰ باشگاه جدید والیبال در نقاط مختلف این استان ایجاد و راه اندازی شده است.

عزیزی اظهار داشت: رؤسای هیأت‌های والیبال هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد و راه اندازی باشگاه‌های جدید در شهرستان های این استان همت کنند.

وی افزود: برخی مزایای مهم ایجاد و راه اندازی باشگاه‌های جدید والیبال در کهگیلویه و بویراحمد شامل کشف استعدادها، افزایش انگیزه افراد علاقمند و ایجاد رقابت سالم بین آنان خواهد بود.

دبیر هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تقویم سال ۱۳۹۸ رشته ورزشی والیبال این استان تنظیم شده که منطبق با برنامه‌ها و هدف گذاری‌های فدراسیون است.

عزیزی عنوان کرد: هیأت‌های والیبال شهرستان‌های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد نیز اقدام به تنظیم تقویم شهرستانی و ارائه آن به هیأت این استان کنند.

وی ابراز داشت: تیر، مرداد و شهریورماه امسال به ترتیب تیم‌های والیبال مردان رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید کهگیلویه و بویراحمد به رقابت‌های کشوری اعزام می‌شوند.

دبیر هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردادماه امسال چند تیم والیبال از رده‌های مختلف سنی این استان در هر ۲ بخش مردان و زنان به رقابت‌های ملی استعدادیابی اعزام خواهند شد.

عزیزی اظهار داشت: هدف از برگزاری این رقابت‌ها شناسایی استعدادهای برتر برای معرفی به تیم‌های ملی والیبال مردان و زنان رده‌های مختلف سنی است.

وی افزود: رقابت‌های والیبال جام خلیج فارس ویژه مردان و زنان رده سنی بزرگسالان در ۲ مرحله تابستانه و زمستانه در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

دبیر هیأت والیبال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این رقابت‌ها پیش زمینه و مقدمه‌ای برای حضور تیم‌های والیبال مردان و زنان رده سنی بزرگسالان استان در مسابقات لیگ زیرگروه کشور است.

عزیزی عنوان کرد: انتظار می‌رود که داوران و مربیان والیبال کهگیلویه و بویراحمد حضور بیشتری در دوره‌های آموزشی و بازآموزی برگزار شده از سوی هیأت این استان داشته باشند.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته‌های مختلف دارد.

۷۵۳۵/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =