فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا؛ از کری خوانی سرمربی عراق تا خوشحالی سرمربی ایران

تبریز - ایرنا - نشست خبری مرحله حذفی مسابقات آسیایی فوتسال زیر ۲۰ سال در تبریز حاشیه های جالبی داشت؛ در حالی که سرمربی تیم ملی ایران، پیروزی مقابل افغانستان را دلچسب ترین برد شاگردانش دانست، سرمربی عراق اعلام کرد که تیمش می خواهد برای فوتسال جهان عرب افتخارآفرینی کند.

به گزارش ایرنا، سرمربیان تیم‌های ملی حاضر در مرحله حذفی مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در سالن پورشریفی تبریز، سرمست از راهیابی تیم‌هایشان به این مرحله، در نشست خبری امروز خود در جمع خبرنگاران، ضمن ابراز خوشحالی از پیروزی‌ها و برجسته کردن توانمندی‌هایشان، گاهاً برای رقبا کری خوانی نیز کردند.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در این نشست گفت: دلچسب‌ترین برد ما مقابل افغانستان بود؛ چرا که در صورت باخت به این تیم، مسیر قهرمانی‌مان سخت می‌شد.

«حمید شاندیزی» در خصوص بازی فردا مقابل لبنان، بیان کرد: بازی نخست با هنگ کنگ شرایط بازی اول را داشت و بازی دوم مقابل افغانستان نیز خیلی سخت بود که بازیکنان خسته شدند.

وی با بیان اینکه هنوز به آن شرایط مطلوب نرسیده‌ام، اظهار کرد: سعی می‌کنیم در آینده بهتر شویم.

شاندیزی خاطرنشان کرد: تعداد تیم‌های حاضر در مسابقات در گذشته بیشتر بود و به طبع تعداد بازی‌ها بیشتر می‌شد و با آمادگی بیشتری کار می‌کردیم، اما اکنون تعداد تیم‌ها کاهش یافته و از طرفی، قبل از مسابقات هم بازی دوستانه بسیار کم داشتیم و در بازی روز گذشته مقابل افغانستان فقط باید می‌بردیم و فرصتی برای آزمون و خطا نبود.

«تارک رزق»، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال لبنان نیز گفت: ما در مرحله گروهی با دو تیم مختلف بازی کردیم که قرقیزستان تیم فیزیکی و تایلند تیم تکنیکی بود. برای استراحت زمان داریم و امیدوارم اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

وی در خصوص بازی با ایران، گفت: برای این بازی باید ذهنیت، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بالا داشته باشیم، در غیر این صورت ایران با استفاده از قدرت هوادارانش ما را شکست می‌دهد.

وی افزود: ما نمی‌خواهیم مقابل ایران گل بخوریم، نقاط ضعف این تیم را یافته‌ایم و سعی می‌کنیم روی آن کار کرده و قوی‌تر ظاهر شویم.

«جورج مندز»، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال تایلند نیز در خصوص بازی فردا مقابل افغانستان، گفت: ما در گروه سختی قرار داشتیم که خوشحالم به مرحله بعدی صعود کردیم و بازی اول مقابل قرقیزستان فیزیکی و سخت بود، ولی بازی لبنان خوش شانس بودیم.

وی با اشاره به بازی با اففانستان، گفت: افغانستان تیم آماده‌ای است و معتقدم افغانستان و ایران شانس قهرمانی دارند.

وی خاطرنشان کرد: بازی فردا خیلی سخت است، افغانستان نقاط ضعف کمی دارد و آنان خیلی قوی و سریع هستند.

«عبدالرزاق ممرک»، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال افغانستان نیز گفت: خوشحالم به مرحله حذفی رسیده‌ایم، بازی اول ما تقریباً آسان بود و در بازی مقابل ایران می‌خواستیم به عنوان تیم اول صعود کنیم و بازی سختی بود.

وی در رابطه با بازی فردا با تایلند، گفت: تایلند تیم یکدست و خوبی از نظر تکنیکی و فیزیکی است، ما باید شرایط را عوض کرده و باخت دیروز را فراموش کنیم تا با هوشیاری کامل مقابل تایلند کار کنیم.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال عراق نیز گفت: می‌خواهیم فوتسال جهان عرب افتخار آفرینی کنیم.

«علی طالب محمد» در ارتباط با بازی فردا مقابل ژاپن، بیان کرد: تنها برای صعود به مرحله بعد اینجا نیامده‌ایم، بلکه می‌خواهیم قهرمان شویم و تیم ژاپن را هم به خوبی می‌شناسیم.

وی در رابطه با تیم دو سال قبل عراق که ژاپن را شکست داده بود، اظهار کرد: تغییرات گسترده‌ای نسبت به دو سال قبل داریم، تیم ما دیگر تنها در سطح آسیا فوتسال بازی نمی‌کند و تجربه حضور در المپیک و بازی‌های بزرگ دوستانه را در کارنامه دارد.

«روی سوزوکی»، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ژاپن نیز در نشست خبری گفت: پیش از همه چیز به دلیل صعود به مرحله حذفی خیلی خوشحال هستم، ما دوره قبلی از عراق شکست خوردیم و بازی فردا فرصت خوبی بوده تا از این تیم انتقام بگیریم.

وی ادامه داد: نسبت به دو سال قبل، بازیکنان تیم تغییر کرده و ذهنیت و تاکتیک‌مان هم متفاوت‌تر هست.

«سایان کارمادی»، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال اندونزی نیز گفت: بازی قبلی‌مان مقابل عراق بسیار سخت بود و فرصت کافی برای استراحت نداشتیم، امیدوارم فردا بازی خوبی مقابل ویتنام انجام دهیم.

«کوچ توآن»، سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ویتنام در خصوص بازی فردا مقابل اندونزی، گفت: در دو بازی گذشته سه امتیاز کسب کرده‌ایم و در گروه سختی قرار داشتیم.

وی افزود: با بازیکنان جوان پا در این تورنمنت گذاشتیم و هر بازی فرصت جدیدی است تا بتوانیم فوتسال بازی کنیم. امیدوارم در بازی بعدی با آرامش بیشتر بازی کنیم.

بنا به گفته سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ویتنام، اینکه ویتنام و اندونزی بارها باهم رو به رو شدند یک نقطه ضعف است.

مسابقات فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا با حضور ۱۲ تیم از ۲۴ خرداد ماه تا یکم تیر ماه در سالن شهید پورشریفی این شهر برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مرحله گروهی این مسابقات در ۳ روز متوالی و سایر مراحل با استراحت یک روزه برگزار می‌شود.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =