۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۷
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83357989
۰ نفر
وقایع حیاتی سقز کاهش یافت

سنندج - ایرنا - رئیس اداره ثبت احوال سقز گفت: امسال چهار واقعه حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق این شهرستان کاهش یافت.

جمال علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آمار در این ۲ ماه شامل ولادت ۶۱۸، وفات ۱۵۶، ازدواج ۴۱۸ و طلاق ۱۰۹ مورد بوده که نسبت به مورد مشابه سال گذشته هر چهار واقعه کاهش داشته است.

وی بیان کرد: در این مدت ولادت هشت درصد، وفات پنج درصد، ازدواج ۱۴ درصد و طلاق نزدیک به یک درصد کاهش یافته است.

وی به آمار طلاق و کاهش شدید آن در ۲ ماهه امسال نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این شهرستان ۱۴ درصد آمار طلاق کاهش یافته و آمار ولادت ۱۳ درصد، وفات پنج درصد و ازدواج ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: اسم های محمد، آیهان، آراد، آرسام و سامیار پنج اسم پسران دارای بیشترین فراوانی و همچنین، آنیا، باران، نیلا، سولین و سوژین پنج نام پر طرفدار دختران در سقز طی این مدت بود.

علیزاده با بیان اینکه کارت هوشمند برای بیش از ۹۰ درصد شهروندان سقز صادر شده است، یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح هوشمند سازی کارت ملی در سقز تاکنون ۱۵۷ هزار و ۷۰۷ درخواست ثبت شده است که از این تعداد ۱۴۷ هزار و ۹۵ کارت صادر و تحویل شهروندان داده شد.

رئیس اداره ثبت احوال سقز اظهار داشت: با اینکه ۱۷۰ هزار نفر واجد شرایط طرح تعویض شناسنانه های جلد قرمز در سقز هستند ولی تاکنون تعداد ۶ هزار ۷۷۵ مورد تعویض شناسنامه جلد قرمز به مکانیزه انجام شده است.

۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =