۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83357970
۰ نفر
۲۰ دستگاه مینی بوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی قزوین می شود

قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی و پایانه های مسافربری قزوین گفت: ۲۰ دستگاه مینی بوس جدید در خطوط کم مسافر شهر جایگزین اتوبوس های فرسوده خواهند شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین، محمد حسین ایران خواه با اعلام این خبر افزود: با جایگزینی این تعداد مینی‌بوس هم‌اکنون فقط هشت دستگاه اتوبوس فرسوده در ناوگان باقی مانده است که به زودی از رده خارج خواهند شد.

وی همچنین از نوسازی سیستم خنک کننده اتوبوس های شهری خبر داد و اضافه کرد: ۶۰ دستگاه اتوبوس هم بدون کولر بودند که برای آنها سیستم خنک‌کننده خریداری شده و در حال نصب است.

ایرانخواه با اشاره به میانگین حضور اتوبوس‌ها در خطوط ادامه داد: میزان انتظار برای اتوبوس در ایستگاه‌ها به طور میانگین هفت تا ۱۰ دقیقه است اما در بعضی خطوط مانند تهران قدیم به علت ترافیک، این زمان گاهی به ۱۵ دقیقه می‌رسد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اظهار داشت: کمیته رسیدگی به شکایات، تخلفات رانندگان را رسیدگی می‌کند و اگر راننده‌ای چهار بار به این کمیته معرفی شود، اجازه ادامه فعالیت نخواهد داشت.
ایرانخواه از شهروندان خواست شکایات خود را به شماره‌های ۳۰۰۰۲۸۱ و ۳۰۰۰۳۲۱۰ پیامک کرده یا اعتراض خود را از طریق شماره همراه ۰۹۳۹۷۷۷۷۹۳۹ مطرح کنند.
در حال حاضر ۲۲۰ دستگاه اتوبوس در ۲۴ خط روزانه ۱۰۰ هزار مسافر را در قزوین جابه‌جا می‌کنند.

۷۳۸۸ * ۶۱۰۱