۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 1150
کد خبر 83357963
۰ نفر
کمیته حقیقت یاب: دستگاه های مختلف در جریان سیلاب شیراز مقصرند

شیراز - ایرنا - رئیس کمیته حقیقت یاب شورای شهر شیراز از پایان بررسی های این کمیته در خصوص علت ها و عوامل جاری شدن سیلاب فروردین در این شهر خبر داد و گفت: بر اساس نتایج این گزارش دستگاه های مختلفی در بروز این رخداد و تلفات ناشی از آن مقصر هستند.

عبدالرزاق موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نتیجه تحقیقات و گزارش نهایی کمیته حقیقت یاب شورای شهر شیراز در خصوص علل و عوامل بروز سیلاب پنجم و ششم فروردین ماه در شیراز آماده شده است.

عضو شورای شهر شیراز و رئیس کمیته حقیقت یاب این شورا در خصوص علل بروز سیلاب اخیر شیراز ادامه داد: نتایج این تحقیقات سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ در صحن علنی شورای شهر شیراز منتشر خواهد شد.

وی اضافه کرد: نتیجه گزارش این کمیته در خصوص سیلاب شیراز حدود ۱۰۰ صفحه است که ۱۰ تا ۱۵ صفحه مهم آنکه سهم دستگاه‌های مختلف را در بروز این سیلاب مشخص می‌کند در جلسه فردا قرائت و مابقی این گزارش نیز بطور کامل در سایت شورای شهر شیراز قرار داده می‌شود تا همگان به آن دسترسی داشته باشند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز که از بیان جزئیات این گزارش خودداری کرد و آن را به جلسه آینده این شورا ارجاع داد در ادامه اظهار داشت: براساس نظر کارشناسان ارگان‌های مختلفی نظیر شهرداری شیراز، دستگاه‌های متولی در امور آب، راه و شهرسازی و … در بروز این سیلاب مقصر هستند اما جزئیات این گزارش و اینکه هر دستگاه به چه اندازه در این حادثه مقصر است در جلسه علنی سه شنبه شورای شهر شیراز بیان می‌شود.

سیلاب پنجم فروردین ۹۸ در شیراز منجر به در گذشت ۲۱ نفر از شهروندان و مسافران نوروزی در این شهر شد و ده‌ها نفر را نیز مصدوم کرد و همچنین تداوم این سیلاب در روز بعد نیز میلیاردها تومان خسارت به ساکنین شیراز خصوصاً در محله سعدی تحمیل کرد.

۹۸۷۳/‏۶۱۱۳

اخبار مرتبط