هفت طرح کشاورزی در میاندوآب به بهره برداری رسید

مهاباد- ایرنا- هفت طرح مختلف به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در میاندوآب با هزینه ۸۶ میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها که با حضور جمعی از مسوولان در محل اجرای طرح آبیاری تحت فشار روستای " حاج حسن مُکریان" این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این طرح‌ها شامل ۲ واحد بره پرواری به ظرفیت ۴۰۰ رأس، یک واحد تولید پنیر گوسفندی به ظرفیت تولید ۷۵ تن در سال و یک واحد تولید جوانه غلات و حبوبات به ظرفیت تولید ۲ تن در سال است.
علی دیانتی افزود: اجرای آبیاری تحت فشار بارانی به مساحت ۲۲ هکتار و قطره‌ای به مساحت ۳.۶ هکتار همچنین نوار آبیاری تیپ به مساحت یکهزار و ۵۰۰ هکتار از دیگر طرح هایی است که به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها برای ۵۴ نفر به طور مستقیم و ۷۹ نفر به طور غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم شد.
به گزارش ایرنا، ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه، «هفته جهاد کشاورزی» نامگذاری شده است؛ شعار امسال هفته جهاد کشاورزی "رونق تولیدات کشاورزی، امنیت غذایی جامعه در گام دوم انقلاب اسلامی" است.
میاندوآب دارای ۸۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۵۲ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰ هزار هکتار اراضی دیم است و بیش از ۵۰ نوع محصول زراعی و باغی در این شهرستان تولید می‌شود؛ کشاورزی به دلیل شرایط اقلیمی مناسب، حاصلخیز بودن خاک و با وجود تنوع محصولات یکی از محورهای توسعه این شهرستان به شمار می‌رود.
۹۸۷۱/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =