۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 1374
کد خبر: 83357926
۰ نفر
۱۰ باغ ویلای غیرمجاز در خمینی شهر  تخریب شد

اصفهان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب خمینی‌ شهر گفت: احکام تخریب 10باغ ویلای غیرمجاز به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد تومان در این شهرستان صادر و در حال اجراست.

یوسف کریمی روز دوشنبه در حاشیه اجرای احکام قضائی و تخریب ۲ باغ ویلای میلیاردی در جمع خبرنگاران افزود: آرا و احکام قضایی تخریب ۱۰ باغ ویلا با هزینه میلیاردی و سنگین مالی در این شهرستان صادره شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اراضی و باغ ها و محدوده شهری شهرستان شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه روند ساخت و سازهای غیر مجار رو به کاهش است.

دادستان عمومی و انقلاب خمینی‌شهر با بیان اینکه افراد سود جو با استفاده از خلاءهای قانونی و ضعف نظارت‌ها اقدام به این ساخت و سازها می‌کنند، ادامه داد: این تعداد پرونده پس از مراحل قانونی و صدور رأی قطعی قضایی و احکام اجرایی در دستور کار مسئولان شهرستان قرار دارد.

کریمی ادامه داد: همه اخطارهای قانونی و تذکرات قانونی و قضایی به صاحبان این باغ ویلاها ابلاغ شد ولی مالکین به تذکرات در مهلت قانونی توجه نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: از مالکین باغ ویلاهای مذکور خواسته شد در مهلت قانونی برای تخریب و بازگشت باغ و اراضی به حالت قبل اقدام کنند ولی آن‌ها به اخطار قانونی توجه نکرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی‌شهر خطاب به متخلفین ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: دستگاه قضایی با هیچ‌کس تعارف ندارد و ما هیچ‌گونه مماشاتی در برخورد با متخلفین نداریم با قاطعیت برای اجرای احکام قضائی و قانونی تلاش خواهیم کرد.

کریمی تصریح کرد: مالکین باغ ها قبل از هرگونه تغییرکاربری و ساخت ساز مجوزهای قانونی را دریافت نمایند تا مشکلات برای اجرای احکام و تخریب ملک خود مواجه نشوند.

کریمی ادامه داد: اگر مالکین برای دریافت مجوزهای قانونی مراجعه می‌کردند امروز شاهد تخریب و این خسارت سنگین مالی نبودیم.

وی با اشاره اینکه مراجع قضایی هیچ تمایلی به تحمیل این خسارت مالی به مالکین نیستند گفت: تا زمانی که مالکین اقدامات به عدم دریافت مجوز و ساخت و سازهای غیرمجاز نمی‌کنند چاره به جز اعمال قانون و برخورد برای مراجع قضایی باقی نمی‌گذارند.

کریمی از دستگاه‌های متولی و نظارت بر ساخت سازهای غیرمجاز به خصوص جهاد کشاورزی خواست تا با افزایش نظارت و جلوگیری از ساخت سازهای مجاز در مرحله اولیه و شروع به ساخت از طریق مراحل قانونی در اجازه شکل‌گیری ساختمان را ندهند و اقدام جلوگیری اولیه ساخت و ساز غیرمجاز کنند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با قاطعیت با صدور مجوزهای لازم از دستگاه دولتی و جهاد کشاورزی حمایت می‌کند ادامه داد: از همه مردم و شهروندان می‌خواهم هرگونه ساخت ساز اولیه در اراضی کشاورزی و باغات را به جهاد کشاورزی، بخشداری و با دادستانی اطلاع دهند تا با اعزام نیروهای ناظر از ساخت‌وساز غیرمجاز آن‌ها جلوگیری شود.

شهرستان خمینی شهر با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۶ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

۸۱۱۴/‏۶۰۲۶/‏۷۱۴۵/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =