وزارت ورزش، گزارش عملکرد صندوق حمایت از قهرمانان را به مجلس ارائه می کند

تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش و جوانان را مکلف کردند گزارش عملکرد صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را به صورت سالانه به دیوان محاسبات و کمیسیون فرهنگی مجلس ارسال کند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز-دوشنبه-مجلس شورای اسلامی ماده ۶ لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را با ۱۳۸ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از ۱۹۴ نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان در این ماده مقرر کردند: به منظور تکریم و حمایت از قهرمانان، پیشکسوتان، نابینایان و ناشنوایان ورزشی، معلولان و جانبازان داری عناوین قهرمانی، المپیک و پارالمپیک، جهانی، آسیایی، پاراآسیایی و ملی غیر شاغل و فاقد درآمد مستمر و مشخص، صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی با شخصیت مستقل وابسته به وزارت ورزش و جوانان با استفاده از منابع و امکانات موجود ادامه فعالیت می دهد، اصلاح شرایط و مقررات فعالیت، وظایف و اختیارات و ترکیب هیات امنا و هیات عامل موجود در اساسنامه ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون با پیشنهاد وزارت ورزش به تصویب هیات وزیران می رسد، وزارت ورزش مکلف است گزارش عملکرد سالانه صندوق را با ذکر منابع و مصارف به دیوان محاسبات و کمیسیون فرهنگی مجلس ارسال کند.

نمایندگان در ماده ۷ این لایحه، وزارت ورزش و جوانان را مکلف کردند ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی وزارت را تهیه کند و به تایید سازمان اداری و استخدامی کشور برساند.

بر اساس ماده ۸ این لایحه، آیین نامه اجرایی این قانون ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن آن توسط وزارت تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد.

نمایندگان در ماده ۹ این لایحه مقرر کردند: از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، قانون تاسیس سازمان تربیت بدنی ایران مصوب ۱۳۵۰ لغو می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =