۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83357881
۰ نفر
۱,۳۰۴ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی یزد پرداخت شد

یزد - ایرنا - دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد از پرداخت هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال ۹۷ به 2 هزار و 425 واحد تولیدی خبر داد و گفت: ۳۷۱ میلیارد تومان این تسهیلات به ۲۱۵ واحد از طریق این کارگروه پرداخت شده است.

محمدرضا علمدار یزدی روز دوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این میزان تسهیلات، ۹۶۳ میلیارد تومان به صورت مستقیم توسط بانکها به ۲ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در بخش های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری پرداخت شده است.

وی افزود: بر این مبنا روزانه بیش از ۳.۵ میلیارد تومان از این طریق در استان یزد سرمایه گذاری شده که با مجوع سرمایه گذاری های سایر بخش ها به روزانه ۱۲ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد با اشاره به تسریع در روند رسیدگی به درخواستها و فعالیت های کارگروه رفع موانع تولید تصریح کرد: در این راستا، استانهای یزد، اصفهان و مازندران به صورت الگو (پایلوت) درخواستها را از طریق سامانه بررسی و پاسخ می دهند.

علمدار یزدی درباره مصوبات جلسه امروز هم گفت: تصویب پرداخت تسهیلات به ۵۱ و احد تولیدی بخش های صنعتی، معدنی و گردشگری به مبلغ ۱۵۹ میلیارد تومان، رسیدگی به بدهی برخی شرکتها و واحدهای تولیدی به شرکت گاز و اعلام بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان تأمین اجتماعی از مهمترین موضوعات امروز بود.

وی یادآور شد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از ابتدا تاکنون ۷۳ جلسه کارگروه اصلی، ۱۰۵ جلسه کمیته تخصصی و هزار و ۱۴۶ جلسه کارشناسی با سه هزار و ۸۱۶ مصوبه در قالب بررسی سه هزار و ۷۴۹ پرونده داشته است.

دبیر کارگروه کارگروه رفع موانع تولید ادامه داد: از مجموع مصوبه‌ها ۸۳ درصد مربوط به مسائل بانکی، ۶ درصد درصد تأمین اجتماعی، چهار درصد امور مالیاتی و هفت درصد گاز و برق و سایر مصوبه بوده است.
در حال حاضر سه هزار و ۲۸۵ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی و ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اسمی با اشتغال ۱۰۰ هزار و ۴۴۵ نفر در استان یزد وجود دارد.
تولید بیش از ۸۰۰ نوع کالا، رتبه نخست تولید کاشی و سرامیک کشور با بیش از ۵۰ درصد، رتبه دوم تولید محصولات نساجی، رتبه سوم تولید فولاد کشور و رتبه نخست تولید رومبلی، ترمه و روفرشی ازجمله جایگاه‌های برتر استان در اقتصاد ملی است.

۱۹۶۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =