حمایت از کارگاه های کوچک صنایع دستی به رونق تولید کمک می کند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت از کارگاه های کوچک صنایع دستی رونق تولید را به همراه دارد.

به گزارش ایرنا، مهرداد جوادی روز دوشنبه در آیین تجلیل از هنرمندان و دارندگان نشان های ملی (مرغوبیت کالا) و بین المللی (یونسکو) در رشته های صنایع دستی چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته صنایع دستی و هنرهای سنتی تاکید کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام "رونق تولید" نامگذاری شده است باید به محصولات صنایع دستی توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به تهیه و تامین مواد اولیه مورد نیاز محصولات صنایع دستی در درون کشور و استان ها، تحریم ها نتوانسته اثری در روند این تولیدات داشته باشد.

جوادی تصریح کرد: باید برای بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در بازارهای داخلی و خارجی برنامه ریزی های لازم انجام شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم اینک ۵۲ رشته صنایع دستی شهری، روستایی و عشایری با فعالیت ۶ هزار نفر در این استان تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی می شود.

مهرداد رئیسی تاکید کرد: قانون حمایت از صنعتگران و هنرمندان فعال در عرصه صنایع دستی سال ۱۳۹۶ تصویب شده اما به علت نبود ضمانت مالی هنوز اجرایی نشده است.

وی یادآور شد: هنرمندان چهارمحال و بختیاری تاکنون موفق به دریافت ۷ نشان بین المللی (یونسکو) و ۴۷ نشان ملی (مرغوبیت کالا) شده اند.

رئیسی تصریح کرد: در صورت تامین حد نصاب مورد نیاز و ارائه توجیه فنی و اقتصادی برای اختصاص زمین احداث شهرک صنعتی می توان نسبت به پیگیری در این خصوص اقدام کرد.

وی اظهار داشت: پیگیری برای ثبت برخی شهرهای چهارمحال و بختیاری به عنوان شهر ملی و یا شهر جهانی در رشته های صنایع دستی و همچنین ثبت بیشتری از تولیدات صنایع دستی استان در فهرست آثار بین المللی (یونسکو) و نشان ملی (مرغوبیت کالا) در دستور کار مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

به گزارش ایرناٰ‌در این آیین از هنرمندان و دارندگان نشان های ملی (مرغوبیت کالا) و بین المللی (یونسکو) در رشته های صنایع دستی چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

‏ ۷۳۶۲/‏۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =