۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۱
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 83357873
۰ نفر
هفت هزار هکتار اراضی کشاورزی دشتی به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد

بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: در دولت تدبیر و امید هفت هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین تحت فشار تجهیز شد.

 عبدالله نادری روز دوشنبه در مراسم هفته کشاورزی در دشتی افزود:این  شهرستان در زمینه اجرای آبیاری تحت فشار در استان بوشهر رتبه اول را  به خود اختصاص داده است.

وی افزود: سال گذشته با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار بیش از ۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشتی به سیستم آبیاری نوین تحت فشار مجهز شد.

فرماندار دشتی ادامه داد: کشاورزی محور اصلی توسعه اقتصادی در دشتی است و در زمان حاضر بیشترین اشتغال زایی با ۳۵ درصد در بخش کشاورزی بوده و هم اکنون ۲۶ هزار نفر از مردم این شهرستان نیز  در این بخش فعالیت دارند.

نادری بیان کرد: دشتی در زمینه تولید کنار پیوندی به عنوان قطب اول کشور مطرح است و در زمینه تولید نشای گوجه فرنگی نیز قطب اول استان بوشهر و جنوب کشور محسوب می شود.

نادری به احداث ۲ سد  باغان و دشت پلنگ در دشتی اشاره کرد و افزود: با اجرای این سد  زمینه برای توسعه هر چه بیشتر کشاورزی و تامین آب اراضی دیم فراهم خواهد شد.

فرماندار دشتی از تلاش های کارکنان و مدیران جهاد کشاورزی مرکز شهرستان و بخش های شنبه و طسوج و کاکی در خدمت رسانی به کشاورزان در سال گذشته قدر دانی کرد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/ ۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =