۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 1573
کد خبر: 83357854
۰ نفر
حضور سرمایه‌گذاران و شتابدهنده‌ها در الکام استارز

تهران- ایرنا- الکام استارز چند سال قبل کار خود را با چند غرفه کوچک آغاز کرد و الان بعد از چند سال تعداد غرفه‌های این رویداد به حدود ۵۰۰ رسیده است.

دبیر اجرایی الکامپ روز دوشنبه در نشست مجموعه الکام استارز کمی درباره الکام گیمز صحبت کرد و گفت: این بخش در نمایشگاه امسال به صورت مستقل انجام می‌شود. سال گذشته کافه بازار حمایت ۱۰۰ درصدی و مانند قبل از گیم‌های حاضر در این بخش حمایت نمی‌کند اما اعلام کردند که اگر نیاز به کمک داشته باشند، حتماً همراهی خواهند کرد.
رضا حیدری افزود: از نظر ما حرکتی که بازار انجام می‌دهند و این شکل از حمایت بسیار خوب است. در الکام استارز امسال یکی از برندگان مسابقات استارتاپی، در یک جشنواره جانبی مشمول دریافت جوایز و تجلیل خواهد شد.
وی در ادامه گفت: الکامپ امسال در ۱۵ محور مختلف جایزه اهدا می‌کند که یکی از آنها استارتاپی است که وارد «پیچ» می‌شوند.
«الکام پیچ» مانند چند سال گذشته، بخش جانبی دیگری از الکام استارز است که در آن استارتاپ‌ها ایده‌های خود را ارائه می‌دهند و مورد داوری قرار می‌گیرند.
محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز در این نشست اظهار داشت: تاکنون حدود ۲۰۰ کانتر (میزهای استارتاپی) پیش‌ثبت‌نام داشتیم. حدود ۲۳۰ تا ۲۵۰ استارتاپ نیز برای مستقر شدن در غرفه ثبت‌نام کردند.
دبیر اجرایی الکام استارز هم در توضیح بیشتر گفت: اما تمام اینها ممکن است تایید نشوند. چرا که ساز و کار مشخصی برای حفظ ماهیت الکام استارز وجود دارد تا مجموعه‌هایی در آن شرکت داده شوند که صد در صد استارتاپ هستند.
آرش برهمند در خصوص حضور شتابدهنده‌ها در این نمایشگاه افزود: احساس کردیم مهم‌ترین حلقه مفقوده در این نمایشگاه مقوله مربوط به «سرمایه» است. برای اتصال این حلقه، به سمت ایجاد پاویون و اتاق‌های شتاب‌دهنده برویم. ظرفیت حضور مجموعه‌ها در این نمایشگاه هشت غرفه است که تا الان حضور چهار مجموعه در پاویون شتاب نهایی شده است.
وی توضیح داد: دنبال این هستیم که سرمایه‌گذارها به شکل مستقیم وارد نمایشگاه‌ها شوند. تاکنون حضور دو سرمایه‌گذار در اکوسیستم نهایی شده و در حال مذاکره با چند سرمایه‌گذار دیگر نیز هستیم.
او در خصوص مشکلات شهروندان برای پیدا کردن غرفه‌های مورد نظرشان، گفت: با اپلیکیشن مسیریاب «بلد» توافق کردیم که آدرس غرفه‌های الکامپ به نقشه‌های بلد اضافه شود و بازدیدکنندگان را تا در ورودی غرفه، راهنمایی کنند.
در نمایشگاه الکامپ امسال غرفه‌ها از متری ۱۳۴ تا ۱۵۰ هزار تومان واگذار می‌شود و مساحت غرفه‌ها زیر ۱۲ متر نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =